Komodo Coin Nedir?
Komodo Coin Nedir?

Komodo Coin Nedir?

Posted on

Kripto paralara olan ilginin artması sonucunda çok sayıda para birimi ortaya çıkmıştır. Öyle ki sayıları 1500’ü aşmıştır. Bunlardan bir tanesi olan Komodo farklı güvenlik projeleriyle diğerlerinden ayrılmayı başarmış ve çok sayıdaki yatırımcının dikkatini çekmiştir.

Komodo güvenliği ön planda tutan bir kripto para birimi olarak tanımlanabilir. İkinci nesil blockchain teknolojisi kullanması ve zkSNARK özelliklerinden yararlanması güvenliği sağlamasında etkilidir. Komodo 5 farklı anahtar bileşenden oluşur. Bu bileşenler Agama, Barterdex, Jumblr, Assetchains ve Cips’tir. Bunların farklı özellikleri ve katkıları bulunur.

Komodo Coin ve Güvenlik

Komodo tarafından sağlanan güvenliğin en önemli bileşenlerinden bir tanesi gecikmeli iş kanıtı protokolü iken bir diğeri ise Noterleştirilmiş olan düğümlerdir. Yapılan her işlem için güvenlik aynı seviyede sağlanır. Bu tokenlere sahip olan kişiler tarafından seçilen Noterleştirilmiş düğümler ekstra güvenlin sağlar ve bu düğümler madenciliği de zorlaştırır.

Komodo Coin Avantajları

Komodo kripto para sahipleri bu paraları cüzdanlarında tuttuğu sürece ödül kazanma şansı yakalar. Paralarını 1 yıl boyunca cüzdanda tutan kişilere %5 ödül verilir. Söz konusu ödülü kazanmak isteyen kişilerin yapması gereken ekstra bir şey yoktur. Yılda en az bir defa hesaplarına girmeleri yeterlidir.

Komodo Coin Fiyatları

Sağlamış olduğu güvenlik ile dikkat çeken Komodo ilk olarak 6 Şubat 2017 tarihinde dolaşıma girmiştir. Bu tarihteki fiyatı 0,11 dolar iken ilerleyen dönemlerde ciddi dalgalanmalar yaşamıştır. Bu yılın Aralık ayında 13 dolar sınırına dayanmış ve daha sonra tekrar gerilemiştir. Şuanda ise 1,85 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Komodo Coin Nasıl Alınır?

Kripto paraların işlem gördüğü sanal borsalardan Binance, Bittrex ve ShapeShift üzerinden Komodo alınıp satılabilmektedir. Bu sanal borsalarda işlem yapabilmek için buralara hesap açılması ve bu hesaba Bitcoin ya da Etherium gönderilmesi gerekir. Diğer türlü yani gerçek para ile Komodo alma şansı bulunmaz.

Paribu hesabı Bitcoin ya da Etherium almak için iyi bir seçenektir. Bu hesap üzerinden yollanacak kripto paralar ile değişim yapılmak suretiyle Komodo alınabilir. Aynı işlem tersten uygulanarak Komodo satışı da yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir