Genel

Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Gelir Olması Gerekir?

İlk olarak asgari ücret alanların en çok sorduğu sorudur aslında, kredi almak için ne kadar gelirim olmalıdır. Siz eğer banka tarafından aranan şartları sağlıyorsanız, gelirinizin pek bir önemi yoktur. Öncelikli olarak sizlerin düzenli olarak yapılan ödemelerine yani kredi notunuza ve aynı zamanda alınan evin değerine bakılır. Asgari ücretle kredi çekilebilir mi sorusuna verilecek en güzel yanıt bu olmaktadır.

Asgari ücretlilerin maaş durumlarına bakılarak, pek çok avantajlı kampanyalar bankalar tarafından aktif edilmiştir. Bu kampanyalar çerçevesinde sizlere özel avantajlı teklifler olmasıyla beraber, 30 yıla kadar(yalnızca şekerbank) Vade yapılmaktadır. Banka parasını ipotek ettiği sizin eviniz üzerinden korumaya almasından dolayı, kredi vermesinde pek bir engel görmez ve genel olarak krediyi verir. Sizin tek yapmanız gereken işlem, ipotek edilen evin ipotek durumunu ortadan kaldırmak için ödemelerinizi düzenli şekilde yapmanız ve bu durumu ortadan kaldırmanızdır.

Bütün bankalardan iyi oranda araştırarak, faiz oranlarını irdeleyerek ve devamında alacağınız kredi ne kadar azsa eğer, alma şansınız bir o kadar yüksek olur. Kredi tutarınız çok yüksek tutarda ise bunun onaylanma süreci için sizlerin ekstra bir gelir durumu olmalı ve bunları belgeli olarak bankaya sunmanız gerekmektedir.

Asgari ücret alıyorum ne kadar kredi alabilirim?

Asgari ücretle çalışan kişilere de az önce belirtmiş olduğumuz gibi kredi imkanı sunulmaktadır. Bankalar asgari ücretliler, aranan şartları olumlu olarak karşılaması durumunda konut kredisi verebilir. Geliri olan ve kredi notu istenilen seviyelerde olan bireyler, bankaların engeline takılmadan istediği konut kredisini çekebilir.

Geliri günümüzde 1500 TL civarı olan bir kişi, ne kadar tutarda kredi ödemesi yapabilir? Bu kişi toplamda ne kadara kadar kredi çekebilir? Asgari ücretli bireyler ev almak istiyorsa eğer, satın almak istediği konutu da gelirine eş zamanlı olarak seçmelidir. Gelirine göre çok pahalı bir ev almak isteyen bireylere, konut kredisi genel olarak verilmez. Bankalar, kredi onayı verirken kişinin gelirinin ne kadar tutarda olmasından farklı olarak, çekilecek olan tutara bakar ve aynı zamanda kişinin kredi notu ve aylık vadeleri değerlendirmeye alır.

Yorum Yap