Kredi Kartı Başvurusu Yaptım Kartım Ne Zaman Gelir?

Posted on

Kredi kartları ülkemiz genelinde her geçen gün artış gösteren bir kullanıma sahiptir. Bankaların yeni kredi kartı verme yarışı, sundukları para puanlar, taksit seçenekleri vb. durumlar, kredi kartlarının avantajlı olmasına olanak vermiştir. Ödenemeyen ve artan kredi kartı sayısını dikkate alarak, devlet tarafından sürekli yeni düzenlemeler getirilmekte ve taksit sayılarında bazı değişiklikler aktif edilmektedir. Aynı zamanda bir kişinin bütün kredi kartlarının limitlerinede geliri oranında da sınırlamalar getirilmiştir. Yeni kredi kartı başvurusu yapan ve onay alan kişilerin en çok merak ettiği soruların başında, Kredi kartım ne zaman gelir sorusu olmaktadır. Kredi kartı başvurunuzu, bankanın internet şubesinden, ATM’sinden, telefon bankacılığından veya şubesinden şubesinden yaparken sizlere sorulan bir soru vardır ve buda kredi kartınızı adresinize mi gönderelim yoksa şubemizden alır mısınız? Tarzında bir sorudur.

Kredi Kartlarını Mutlaka Şubeden Almaya Özen Gösteriniz!

Bu soruya vereceğiniz cevap kredi kartınızın onaylandıktan sonra ne zaman geleceğine dair bir sinyal vermektedir. Çünkü kredi kartını şubeden alırım, adresime gelmesin derseniz, kredi kartınız basımı 1 hafta bilemediniz 10 gün içinde gerçekleştirilir ve şubenize bırakılır. Şubeden alınacak olan kredi kartları daha hızlı bir şekilde teslim edilmektedir. Kredi kartına acil şekilde ihtiyaç duyuyorsanız eğer, mutlaka ve mutlaka şubelerden almanızı öneririz.

Kredi Kartım Adrese Gelsin Diyorsanız

Diğer taraftan, kredi kartınızın tesliminde şube değilde adresinizi tercih ederseniz, kredi kartınız basımından sonra kurye firmasına teslim edilmesi ve kuryeninde sizin adresinize gelmesi bir kaç gün sürmektedir. Ayrıca adreste olmazsanız, kartın geri gitme ihtimali vardır ve bunu mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kredi kartının ilk teslimi sırasında size sözleşme imzalatılacağı için kredi kartları 3. bir kişiye teslim edilmez. Yenilenen kredi kartları diğer bir üçüncü kişiye teslim edilir fakat eğer yeni bir başvuru yapıldıysa, diğer bir kişi kartı teslim alamaz.

Bankalara Göre Süreler Değişiyor

Kredi kartı onaylandı ne zaman gelir sorunuza detaylı olarak cevap vermeye çalıştık İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, HSBC, Yapı Kredi Bankası, Akbank, TEB, ING, Vakıfbank, Halkbankası, Odeabank, Abank, Şekerbank ve Fibabanka kredi kartı ne zaman gelir sorularının cevabı olarak verilebilecek yanıt şube teslimlerinde 10 gün, adres teslimlerinde ise 15-20 gün olmaktadır. Bunun nedeni ise bankadan kaynaklı değil anlaşmalı oldukları dağıtım şirketlerinden dolayıdır. Yine belirtmek isteriz ki, adrese teslimlerde dağıtım şirketleri bir bölgedeki adreslere toplu bir şekilde gönderi yapmaktadır ve buda diğer bölgelerdeki kişilerin beklemesine neden olabilmektedir. Acil olarak ihtiyacınız varsa kredi kartınızın şubeden alınacağını belirtiniz ve giderek başvuru yaptığınız şubeden kartınızı alınız. Kredi kartlarının süreleri de, az öncede belirtmiş olduğumuz gibi bankalara göre değişiklik gösterir. Banka ya da kredi kartınızın ne zaman geleceğini merak ediyorsanız, bankanızı arayarak ve ardından tuşlama yaparak, durum sorgulaması yapabilirsiniz.

One thought on “Kredi Kartı Başvurusu Yaptım Kartım Ne Zaman Gelir?

  1. Kredi kartlarında başvuru dönemi bitiyor artık. Bankalar yeni bir düzenleme ile artık hemen banka hesabı ile birlikte basılan kartlardan tanımlama yaparak müşterilerine sunuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir