Kredi Kartı Borcunu 72 Ay Yapılandıran Bankalar

Posted on

Kredi kartı borcu mağdurlarının artması ile birlikte yeni çıkarılan kart kanununa göre kredi kartları yapılandırılıp borçlar taksitlendirilecekti. Birçok banka yapılandırma konusunda müşterisine 72 aya kadar yapılandırma imkanı sunmaktadır. Bazı bankalar ise bu süreyi 48 ay ile sınırlı tutmaktadır. Vatandaş için vade süresinin artması borcu öderken daha küçük parçalara bölecek ödeme kolaylığı sağlayacaktır. Bankacılık denetleme kurulu 72 ay vadeye bölünebileceğini söylerken birçok banka bu vadeyi 72 ayda daha kısa tutmaktadır.

72 Ay Yapılandırma Faiz Oranları

Bankacılık denetleme kurulu 72 ay vadeli taksitlendirmede bankanın kredi kartı gecikme faiz oranı 2.4 oranından fazla faiz uygulamaması yönünde karar aldı. Kartın yapılandırılması için kart sahibinin bizzat müracaat etmesi gerekir. Borç transfer kredisi altında birçok bankadan kredi çekebilirsiniz. Bankadan kredi çekerek borç ödemek yapılandırmadan daha karlı bir iştir. Çünkü bankalar kredi kartlarına yüksek faiz uygulamaktadır. Yapılandırma ile 10 bin liralık bir kredi kartınız 48 ay sonunda 17 bin liraya çıkabilmektedir. Bankadan kredi çekerek bunu 14 bin lira ile halledebilirsiniz. Kredi kartı borcu yüzünden sicil puanı düşen ve kredi çekemeyen kişiler bankanın yapılandırma seçeneğini tercih etmek zorunda kalıyor.

Yapılandırma Ön Koşulları Nelerdir ?

1- Kart sahibinin bizzat müracat etmesi

2- Kart borcunu daha önceden taksitlendirmemiş olması ve borcun ödenemeyen bir borç olması

3- Taksitlendirme koşullarını kabul etmek

Kredi Kartı Borçlarını Kredi İle Taksitlendirmek

Kredi kartı borçlarını yapılandırmak yerine kredi ile taksitlendirmek her zaman daha caziptir. Birçok banka kredi kartına yüksek faiz uygulaması yapar. Kredi kartlarınızı yapılandırırken de bu faiz oranları baz alınarak yapılandırılır. Bu yüzden kredi kartı borçlarını uzun vadeli kredi çekerek kapatmak daha iyidir. Ödeme şartlarınız iyi ise vade süresini kısalltıkça ödeyeceğiniz faiz miktarı düşecektir.

Vakıf Bank Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Vakıf Bank Borç Kapatma Kredisinde 18 aya kadar uzatılabilen vade seçenekleri ve 20 bin TL’ye kadar kredi limiti imkanı bulunmaktadır. Vakıf Bank borç transfer kredisinde 3 ay erteleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir