Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Ne İşe Yarar?

Posted on

İşsiz kaldığınız taktirde kredi kartı borcunuzu ödeyemez hale gelebilirsiniz. Asgarisini ödeyerek kredi kartı borcunuzdan belli bir süre sonra kurtulabilirsiniz. İşsiz kaldığınız dönemde asgari tutarı bile ödemekte zorlanabilirsiniz. Bu durumda kredi kartlarınız gecikmeye girer ve cezalı duruma düşebilirsiniz. Bu durumla karşılaşmamak istemiyorsanız kredi  kartı işsizlik sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. İşsiz kaldığınız dönemde bu sigorta şirketi devreye girerek kredi kartı borcunuzu kapatmanıza yardımcı olacak.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Bankalardan kredi alan ve kredi kartı kullanan tüketiciler hayat sigortası ve işsizlik sigortasından yararlanabilir. İşsizlik sigorta ürünleri gelir güvencesi sigortası, kredi kartı işsizlik sigortası, kredi ödeme güvencesi ve avans ödeme güvencesi sigortasıdır. Bu işlemle kredi kartı borcunuzu bir nevi güvence altına almış oluyor işsiz kaldığınız dönemde kredi kartı borcunu düşünmek zorunda kalmıyorsunuz. Kredi kartı borcunuzun yüzde 1 lik kısmı ile prim ödemesi yaparak kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Kredi kartı kullandığınız dönem boyunca ekstre harcamanıza teminat belirleyerek kredi kartı işsizlik sigortasından faydalanabilirsiniz.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Ne İşe Yarar ?

Kredi kartı işsizlik sigortası işsiz kaldığınız dönemde devreye girerek kredi kartı borçlarınızı kabus olmaktan çıkarır. 100 liralık kredi kartı borcunuzu 1,5 liraya sigortalattırabilirsiniz. 10.000 liraya kadar olan kredi kartı borçlarınızı sigortalattırıp kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Kredi kartı işsizlik sigorta teminatı da normal hastane teminatı gibi belirlenen miktarların yatırılması ile devreye girer. İşsiz kaldığınız dönemde kredi kartı borçlarınızı kapatır.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Teminat Tutarı Ne Kadar ?

Maaşlı çalışan birisi için işsizlik sigortası en fazla 5 bin lira teminat gösterilerek sigortalı olabilir ve borcunuzu ödeyebilirsiniz. Aylık teminat bedeli olarak en fazla 5000 lira ödeyerek ölüm ve kaza sonucu oluşan tedavi masrafları teminatla karşılanır. Kredi kartınızı kullandığınız dönem boyunca sigortalı olmaya devam edersiniz. Yani riskin gerçekleşmesinden sonra ilgili dönemdeki toplam borç olarak belirlenen teminat o dönemdeki ekstre harcaması + ileri vadeli taksitler toplamı + ekspres limitini kullanarak yapılan harcamalar olarak hesaplanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir