Kredi kartları

Kredi kartı nakite nasıl çevrilir?

Tüm bireyler nakit ihtiyaçlarını ve aynı zaman alışverişlerini rahat yapabilmek için, kredi kartlarını tercih etmektedir. Genellikle bütün alışverişler kredi kartı aracılığı ile yapılırken, nakit ihtiyaçlarında bankaların yüksek komisyon alması tüketicileri diğer yöntemlere yönlendirmiş ve bu alanda birçok firma, kazanç sağlamaya başlamıştır. Tabi bu kazanç kapılarının hiçbirinin yasal olmadığını belirtmek istiyoruz. Öncelikle Kredi kartını nakit çevirmek konusunda, sizlere net bilgiler vereceğiz. Bu yöntemlerin uygulandığını fakat yasal olarak doğru olmadığını hatırlatmak isteriz.

Kuyucumlar vasıtası ile kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz !

Aslında en bilinen ve en çok tercih edilen işlem, kuyucumlardan kredi kartını nakite çevirmektir. Türkiye’de bir çok kuyumcu bu konuda hizmet veriyor. Çarşıda gezerken kuyumcu tabelası olupta altını olmayan bir çok dükkan görürüz. Bu adamlar kuyumcu ama altın satmıyorlar gibi şüpheye girmiş olabilirsiniz. İşte genellikle bu kuyumcular kredi kartlarını nakite çevirmektedir. Kredi kartına takla attırma, borç taksitlendirme ve kredi kartı ile altın satışı yapmaktadırlar. Ancak bu iş yasal olmadığı için çeşitli bir ticari adlar altında bu işlemi yapıyorlar. Bulunduğunu her şehirde sokaktaki vatandaşa veya kuyumculara sorarak bu kişilere ulaşabilirsiniz.

Kuyumcuyu bulduktan sonra kredi kartınızdaki parayı nakite çevirmek istediğinizi açık olarak belirtin. İster taksitli ister peşin olarak çekim yapabilirsiniz. Ve diğer işlemlere göre çok uygun bir komisyon bedeli alıyorlar. Eğer kredi kartınızdan çekeceğiniz miktar yüksekse komisyon oranını %2,5’e kadar indirebilirsiniz. Fakat genel olarak sizlerden %3 oranında komisyon istenir. Bazı kişiler bu işi abartmakta ve %5 oranına kadar sizlerden komisyon bedeli istemektedir. Ama en uygun kuyumcuyu araştırın ve kredi kartı çevirmenizi buna göre yapın.

Alışveriş sitelerini tercih ederek kredi kartlarını nakite çevirebilirsiniz!

Bu yöntemi yapmanız için birazda olsa internet bilgisine, e-ticaret sitelerinin işleyişine hakim olmanız gerekiyor. Bilmiyorsanız da kolaydır aslında ama bazı yöntemlere başvurmanız gerekiyor ve en düşük komisyonlu e-ticaret sitelerini bulmanız lazımdır. Bizim araştırmalarımıza göre en düşük komisyonu alarak %5 oranında, sanalpazar geliyor.

Öncelikle 2 kişilik bir hesap oluşturun veya arkadaşınızın hesabı varsa onunla hayali bir ürün listeleyin. Sizlerin nakit gereksinimi ne kadarsa %5 arttırarak o fiyat aralığında bibir ürün listelemesi yapın ve en çok tercih edilen ürün genellikle kamera, tablet gibi ürünler olmaktadır. Bunları listeleyin ve gerçek kimlik bilgileri ile tabi, hesap bilgilerini giriniz.

Ürünü listeleyin ve diğer hesapla kredi kartı onayı verin. Yani ürü alın ve kredi kartı ile ödeme işlemi yapın. Ürünü satın aldıktan  1-2 saat sonra içinde ürünü elden satın aldığınızı belirtin ve onay verin. En geç 2 iş günü içerisinde para sizlerin hesabına aktarılmış olur. Bu işlemi yapmak için, hesaplar arasında farklı bir sistem kurun. Yani aynı statik ipleri üzerinden girildiği belli olmasın.

Yorum Yap