Kredi kartları

Kredi Kartı Takibi Nasıl Yapılır?

Kredi kartları bilindiği üzere, bankaların müşterilerine sunmakta olduğu ödeme araçlarıdır. Her kredi kartının bazı limitleri olduğu gibi, uygulanan faiz oranları da değişiklik ve farklılık göstermektedir. Kredi kartı harcamaları, anlaşmalı olan işletmelerden yapılır ve buna ek olarak taksit gibi fırsatlar da verilmektedir. Kredi kartı kullanıcıları belirlenmiş bazı tarihlerde kredi kartı ödemelerini yapmalıdırlar. Yapılan son araştırmalara göre ülkede 56 milyon kredi kartı aktif olarak kullanılıyor. Kredi kartı kullanım sayısını her geçen gün arttırıyor. Peki kredi kartı takibi nasıl yapılır? Kredi kartım nerede? gibi sorulara detaylı olarak cevaplar vereceğiz.

Kredi Kartı Takibi

Gelişen teknoloji sayesinde, artık kredi kartları sorunsuz olarak takip edilmekte ve nerede olduğunu güncel olarak tek bir işlem ile öğrenebilmekteyiz. Tek yapılması gereken, aşağıda yazılmış olan işlemlerin herhangi bir tanesini yapmaktır. Kredi kartları bazı durumlarda geç gelebileceği gibi, adreslerden kaynaklı sorunlar da olabilmektedir.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak Kredi Kartı Takibi

Kredi kartınızın nerede olduğunu takip edebilmek için, müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetleri numarasını arayıp, kredi kartım nerede gibi bir soru yöneltmeniz gerekir. Dilerseniz müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz, dilerseniz de tuşlama yaparak kartın durumunu öğrenebilirsiniz.

Şubelerden Kredi Kartı Takibi Yapma

Bankaların çalışma saatleri, 09:00 ile 17:00 arasında olduğunu herkes biliyordur Bu saatler arasında banka şubelerine giderek, kredi kartınızın durumu hakkında bilgiler alabilirsiniz. Banka yetkilisi sizlerden T.C. kimlik numarası ister. T.C. kimlik numaranız ile sorgulama yapılır ve banka müşteri temsilcisi tarafından sizlere detaylı olarak aktarılır.

Kredi Kartı Takibi

Mobil Bankacılıktan Kredi Kartı Takibi

Kredi kartınızın durumunu sorgulamanın diğer bir adımı, mobil bankacılık üzerindendir. Mobil bankacılığın kredi kartı takip alanına giriş yaparak, durumu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. İlk olarak kimlik numaranız ve mobil bankacılık şifreniz ile mobil bankacılığa giriş yapmanız ve devamında cep telefonunuza gelen onay kodunu alana girmelisiniz. Daha sonra kredi kartı başvurusu ve takibi alanını göreceksiniz. Bu alandan takip edebilir ve kredi kartınızın durumu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Kredi Kartı Takibi

Bilgisayarlar üzerinden kredi kartı takibi yapmak, son derece basit bir işlemdir. Bunun için ilk olarak tarayıcı alanından bankanın müşteri hizmetlerine giriş yapmanız gerekir. Giriş için T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi gerekmektedir. Sol kısımda kredi kartı takibi alanını göreceksiniz. Bu alandan kredi kartınızın durumunu öğrenebilir ve nerede olduğunu sorgulatabilirsiniz.

ATM Üzerinden Kredi Kartı Takibi

ATM’ler bankaların ufak şubesi konumunda yer alır. Banka şubelerine giderek de kredi kartı takibi yapabilirsiniz. Bunun için eğer banka müşterisiyseniz kartınızı ATM’ye takmalı, eğer değilseniz de kartsız işlem menüsünü seçmeniz gerekiyor. Daha sonra kredi kartı takibi alanına giriş yapınız ve kredi kartınızın durumu ekranda detaylı olarak sizlere sunulacaktır. Kredi kartınızın ATM’lerden sorgulamasını yapmak, ücretsiz olmasıyla birlikte oldukça basittir ve hiçbir şekilde zaman kısıtlaması yoktur.

Yorum Yap