Kredi kartları

Kredi kartını online alışverişe açtırmak

Kredi kartları günümüzde en çok tercih edilen ve aynı zamanda taksit, ödeme kolaylığı ve birçok avantaj sunan ödeme araçlarıdır. Aktif olarak varlığını sürdüren tüm bankalar, kredi kartı hizmeti vermektedir. Fakat bilindiği üzere kredi kartları, sadece özel müşterilere gerekli şartları tamamlaması durumunda verilmektedir. Aranan şartları başarılı şekilde sağlayan kişiler, kredi kartı almaha hak kazanırlar. Kredi kartlarının ayrıca online hizmetler üzerinden alışveriş yapabilme özelliği de vardır. Fakat bu özellik kısa zaman önce, dolandırıcılığı önlemek ve maduriyeti gidermek amacıyla, devletin el koymasıyla kapatılmıştır. İlk defa kredi kartı alacak bireylere, online alışveriş yapma özelliği deaktif şekilde verilmesi ile beraber, diğer kullanıcıların da kartları internetten alışverişe kapatıldı. Yalnız sizler eğer kendi isteğiniz ile kredi kartınızı açtırırsanız, online hizmetlerden alışveriş yapabilmektesiniz.

Kredi kartını internet bankacılığı ile online alışverişe açtırmak

Teknolojinin gelişim göstermesi ile beraber, birçok yararlı bankacılık hizmeti hayatımıza girmiştir. Kredi kartınızı online hizmetlerden(Mobil bankacılık, internet bankacılığı) üzerinden günün her saati online alışverişe açtırabilirsiniz. Bunun için online hizmetlerinize giriş yapmanız ve kart özelliği kısmına yani ayarlar bölümüne geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu alandan kredi kartımı internet alışverişine açtırmak istiyorum gibi bir ibare görürseniz, o kısmı aktif konuma getirmelisiniz. Bu işlemi yapmak için, sizlerden istenen herhangi bir ücret olmadığı gibi, ekstra şart da aranmaz.

Kredi kartını telefon bankacılığı ile online alışverişe açtırmak

Tüm bankaların kendine ait bir iletişim numarası bulunur. Yani sizler eğer müşteri hizmetlerinizi ararsanız, online alışveriş özelliği aktif konuma getirebilirsiniz. İlk olarak banka müşteri hizmetlerinizi arayınız ve müşteri hizmetlerine bağlanınız. Daha sonra kredi kartınızın online alışverişe açılması gerektiğini söyleyiniz. Bu durumda bireysel temsilci, kartınızı online alışverişe açacaktır. Bunun dışında bankaların sesli tuşlama servisi ile, kredi kartı ve banka kartı bölümünde de bu alan vardır. Yani gerekli tuşlamaları yapmanız durumunda, kredi kartınızı online alışverişe açtırabilmektesiniz. Bu işlem için de, sizlerden talep edilen bir ücret ya da aranan ekstra bir şart olmayacaktır.

Yorum Yap