KuCoin Shares Coin Nedir?
KuCoin Shares Coin Nedir?

KuCoin Shares Coin Nedir?

Posted on

Kripto paraların işlem gördüğü sanal borsalardan bir tanesi de Kucoin’dir. Bu borsanın kripto parası ise KuCoin Shares’tir (KCS). Bu kripto para birimi Çin’de bulunan bir ekip geliştirmektedir. İlk olarak 2017 yılının sonlarında dolaşıma giren KCS, bir sanal borsanın kripto parası olmasıyla ilgi çekiyor.

Sanal borsanın kripto parası olması yatırımcılarına ekstra gelir sağlaması anlamına geliyor. KuCoin borsası almış olduğu işlem ücretlerinin yarısını (%50) KCS kullanıcılarına veriyor. Bu sanal borsadaki işlem hacminin artması sayesinde yatırımcılar daha fazla kar elde etme şansı elde ediyor.

KuCoin Shares Coin Özellikleri ve Avantajları

KuCoin Shares birçok kripto para birimi gibi Blockchain teknolojisini kullanıyor. Buna bağlı olarak diğer kripto paralara benzer özelliklere sahiptir. Fakat sanal borsanın parası olması ekstra avantajlar sağlamaktadır. Bunların başında yukarıda da anlatılan borsa tarafından verilen kar paylarıdır. Borsanın ileride çok fazla büyümesi yatırıcıların ciddi karlar elde etmesine neden olabilir. Fakat tersi durum da söz konusu olabileceği için yatırımcıların önemli bir kısmı temkinli hareket ediyor.

KuCoin Shares Coin Fiyatları ve Beklentiler

2017’nin son aylarında dolaşıma giren KCS, kısa bir süreden 91 milyonunun üzerindeki coini dolaşıma sokmayı başarmıştır. İlk dolaşıma girdiğinde fiyatı 0,7 dolar olan KCS kısa bir süre içinde hızla artmıştır. Öyle ki 2018 Ocak döneminin ilk günlerinde 20 dolar sınırına dayanmıştır. Fakat daha sonra yine hızlı bir şekilde düşmüş ve eski seviyelerine gerilemiştir. Şuanda ise 2,52 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

KuCoin Shares Coin Nasıl Alınır?

Yukarıda da bahsedildiği gibi KuCoin Shares sanal bir borsanın kripto parasıdır. Buna bağlı olarak KCS KuCoin borsasında işlem görüyor ve kullanıcılar buradan bu kripto parayı alabiliyor. Fakat ilk olarak Bitcoin alınması gerekiyor.

Ülkemizdeki yatırımcıların öncelikle Paribu üzerinden Bitcoin ya da Ethereum alması gerekiyor. Daha sonra ise bunları KuCoin borsası hesabına aktarılması gerekli. Bu aşamadan sonra ise Bitcoin ya da Ethereum ile KCS değişimi yapılıyor. Böylece yatırımcılar KuCoin Shares almış oluyorlar. Satmak istediklerinde de benzer bir yol izlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir