Genel

Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Milli Piyango İdaresi tarafından hazırlanan ve çok ilgi gören şans oyunlarından olan Sayısal Loto ve Süper Loto, özellikle en yüksek ikramiyenin bilinmediği haftalarda devreden bir oyun sistemidir. Bu bazen haftalar boyunca devrederek, çok büyük miktarlarda ikramiyenin oluşmasına neden olur. Zaten normal olarak yüksek olan ikramiye, birkaç haftalık devir sonucunda iyice yükselir. Bu ikramiyenin kazanılması halinde, kazanan kişinin, böylesi yüksek bir meblağı tahsil etmesi sırasında izlemesi gereken yol önemlidir.

Söz konusu ikramiyenin çok yüksek bir meblağ olması, kazanan kişinin bu meblağın tahsilatını yapmasını da zorlaştırır. Böyle bir aşamada, yüksek meblağlı ikramiyelerin en sağlıklı tahsil edilme yolu, bankalar aracılığıyla yapılmasıdır. Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır? Sorusu bu aşamadan sonra akla gelir.

İkramiye Tahsilatında Bankanın Rolü

Herhangi bir şans oyunundan kazanılmış yüksek miktarlı bir ikramiye söz konusuysa, kazanan kişinin öncelikle bu ikramiyeyi resmileştirmesi çok önemlidir. Bu doğrultuda yapılabilecek iki önemli detay bulunur. Bunlar bir avukata başvurmak ve kendisine verilen vekalet sonrasında noter aracılığıyla ikramiyenin sizin tarafınızdan kazanıldığının resmileştirilmesi veya doğrudan notere başvurarak ikramiyenin sizin olduğunun resmileştirilmesi. Noter tarafından ikramiyenin onaylanması sonucunda, ikramiye sizin dışınızda kimse tarafından hak iddiasında bulunulamaz.

Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Sorusuna yanıt oluşturacak diğer bir yöntem ise herhangi bir banka şubesinin müdürüne başvurarak, Loto ikramiye kuponunda bulunan barkodu kanıt olarak göstererek, ikramiyenin sizin tarafınızdan kazanıldığını sorgulamasını istemenizdir. Banka müdürü tarafından ilgili barkodla yapılacak sorgulamada, ikramiyenin sizin tarafınızdan kazanıldığı doğrulanır ve bunun ardından çağırılan noter aracılığıyla ikramiye yine sizin üzerinize resmileştirilir. İkramiyenin noter tarafından sizin üzerinize kayıt altına alınması, herhangi bir şekilde kuponun başka birinin eline geçmesi durumunda bile hak sahibi olmanız ve dolayısıyla her türlü dolandırıcılığa ve olumsuz duruma karşı önlem almanızı sağlar.

Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır? Sorusunun yanıtından önce, her ikramiye mutlaka noterden sizin adınıza onaylatılması gerektiğinin altını çizmek gereklidir.

En Güvenli Tahsilat Yöntemi

Bu aşamadan sonra Banka müdürüne ilgili ikramiyeyi kazandığınıza dair yapacağınız başvuru sonrasında, banka müdürü sizin adınıza tüm işlemleri halledecek ve birlikte Milli Piyango İdaresi’ ne giderek tahsilatı gerçekleştirebileceksiniz. Milli Piyango İdaresi, belirli miktarların üzerinde ki ikramiyelerin tahsilatı sırasında, talihliye nakit yerine çek uygulamasıyla kolaylık sağlıyor. Bu sayede çek olarak tahsil edilen ikramiye, istenilen her bankaya götürülerek bozdurulabiliyor.

Bununla birlikte çok büyük miktarlarda bu çeki korumasız bir şekilde taşımakta oldukça zor zamanlar yaşanmasına neden olabilir. Bu sebeple, herhangi bir bankanın müdürüyle birlikte Milli Piyango İdaresine gidilerek tahsil edilen çek, daha siz İdareden çıkmadan önce, hesabınıza ikramiyenin geçirilmesiyle sonuçlanır. Bu açıdan Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır? Sorusunun en güvenli yanıtı, noter onayının ardından, bir banka müdürüyle birlikte Milli Piyango idaresine başvurmaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Öğrenciler için kolay para kazanma yöntemleri ve ek iş fikirleri

Borsadan para kazanmak isteyenlere öneriler

Yeni iş kuranlara KOSGEB tarafından destek veriliyor

7 Comments

  1. Necdet FURTUN
  2. Hamiyet İÇLİ
  3. Zeki DURMUŞ
  4. Güven YILMAZ
    • Kredi Uzmanı
  5. Celal ATAK
    • Kredi Uzmanı

Yorum Yap