Bankalarda maaş müşterilerine sunulan avantajlar

Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Posted on

Günümüzde hepimiz çalıştığımız iş yerinin anlaşmalı olduğu bankadan maaşımızı almaktayız. Halk arasında banka müşterisi denen bu kitle için bankalar çeşitli avantajlar sunmaktadır. Maaşını kendi bankalarından alan müşterilerine özel kredi kampanyaları düzenleyen bankalar avantajlarıyla da müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularında maaş müşterilerinden gelir belgesi ve diğer evrakları talep etmemektedirler. Maaş müşterisi olan bankalar kendi müşterilerine sağladıkları düşük faiz oranlı taşıt, konut ve bireysel ihtiyaç kredileri veriyor. Ayrıca maaşını kendilerinden alan müşterilerine özel bankacılık işlemlerinde gişe den yapacakları tüm para çekme, yatırma, havale ve EFT işlemlerinde sıra beklemeden kartının okutulmasıyla ön sıradan yer almasını sağlayarak sıra beklemeden bütün bankacılık işlemlerinde öncelik tanıyor. Ayrıca Kurumlarla anlaşan bankalar maaş promosyonu adı altında çalışanlara yapılan anlaşmanın süresine göre belli bir ücret yatırmaktadır. kredi kartlarından aidat alınmaması da bir başka maaş müşterisi avantajı olarak göze çarpmaktadır.

Maaş müşterisine sağlanan avantajlar nelerdir?

Maaş Müşterisi Avantajları

Bu gibi avantajlar için şubelerdeki sıra alma cihazlarına bankamatiklerin veya kredi kartlarının okutulması ile sıra beklemeden ön sırayı almalarını sağlıyor. Avantajları saymakla bitmeyen bankaların özel kredi kampanyalarında kredi başvuruları hemen değerlendirmeye alınıyor ve genellikle olumlu sonuçlanıyor. Geliri sabit ve düzenli olan maaş müşterilerinin kredi notu yüksek olması durumunda hiç çekinmeden düşük faiz oranlı ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi veren bankalardan belgesiz evraksız kredi başvuruları yapılabilmektedir.

Bankalar adeta bu konuda birbirleriyle yarışıyor. Kendi müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını uygun ödeme kolaylıkları ve yüksek limitli ve düşük faizli kredi imkanlarıyla karşılıyor. Mobil şube ve internet bankacılığı ile yapılan havale ve EFT ler ücretsiz olabiliyor. Bazı bankalar ise promosyon ücretlerini yüksek tutarak havale ve EFT yi ay içerisinde belli bir adet ücretsiz yapabiliyor. Şubelerde müşterilerine özel yetkililer ile görüşme fırsatı veren bankalara istediğiniz her an 7/24 bankaya ulaşma imkanı, hesap işletim ücreti muafiyeti, tüm bankacılık işlemlerini yapacağınız internet telefon ve mobil bankacılık hizmetlerinden işlemleri kolaylıkla gerçekleştirme fırsatı sunmaktadır. Bankaların maaş müşterilerine sundukları kredi kartlarından da aidat ücreti almazken harcama durumunuza göre size özel kampanyalar düzenleyebilmektedir.

One thought on “Maaş Müşterisi Olmanın Avantajları Nelerdir?

  1. Bankaların faiz oranları artık birbirine çok yakın. Maaş müşterisi olmanın pek bir avantajı yok. Promosyon verdikleri gündün beri faizleri düşürmüyor tüm bankalar. en hesaplısı için arama yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir