Genel

Nakit avans mı ihtiyaç kredisi mi?

Kredi kartı ile taksitli nakit avans kullanımı her geçen gün farklı bir boyuta taşınarak, yaygınlaşıyor. Banka kredi kartları sayesinde nakit ihtiyaçlarına oldukça pratik çözümler bulunuyor. Peki taksitli nakit avans mı çekmek karlı yoksa kredi kullanımı mı?. Faiz oranları ve geri ödeme taksit miktarları kıyaslandığında ortaya nasıl bir tablo çıkıyor? Nakit avans, paraya ihtiyacınızın olduğu anlarda sizi en kısa yoldan ihtiyacınız olan paraya ulaştırır.

Çünkü kredi kartına sahip olduğunuz bankanın herhangi bir şubesinden veya da ATM’ler üzerinden kısa sürede çekim yapabiliyorsunuz. Başvuru yapmak için sizlerden herhangi bir belge de istenmiyor. Bununla beraber gelir belgesi, kefil gibi durumlar da olmuyor. Bu konuda oldukça avantajlı bir durum ortaya çıkıyor.

Kredi kartı limitinizin bu kullanımdan sonra dolacağını ve alışverilerinizde bu kredi kartınızı hiçbir şekilde kullanamayacağınızı sizlere hatırlatmak isteriz. İhtiyaç kredisi ve nakit avans karşılaştırması yaparken çeşitli değerlendirme süreçleri üzerinde durmak gerekiyor. Bunlar aynen şu şekilde sıralanabilir: Faiz oranı, geri ödeme planı, verilen vade süresi ve ihtiyaç sebebi.

Hangisine ihtiyaç duyuyorsunuz?

Hangisi daha ihtiyaç gerektiriyor gibi bir soruya cevap vermek zor olacaktır. Çünkü ihtiyacınız ölçüsünde nakit avans çekimini veya ihtiyaç kredisi kullanımını tercih edebilirsiniz. Nakit ihtiyacınız kredi kartı limiti sınırları içerisindeyse, kolay yoldan çekim yapabilir ve sizlere sunulan 9 aya kadar vadelendirme sistemiyle geri ödeme yapabilirsiniz.

Hangisinin vade süresi daha iyidir?

Sunulan vade uzunluğu açısından bakarsak eğer, ihtiyaç kredilerinin daha uzun vade sistemine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tabii daha uzun vade seçeneği, sizlerin ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilir. İhtiyaç kredisi ise 48 aya kadar vadelendirmesi olan bir kredidir. Böylece alacağınız kredinin ödemelerini daha düşük rakamlar ile düzenli olarak ödeyebilirsiniz. Nakit avans ise, sizlere en uzun 9 taksitli şekilde sunulıur. Bankalar elinde bulunan müşterilerini kaçırmamak için, taksitli nakit avans durumunu aktif etmiştir.

Hangisi daha kolay çekilebilir?

Hangisi daha kolay diye bir soru soruyorsanız eğer, nakit avansın daha kolay olduğunu söyleyebiliriz çünkü atmlerden kolaylıkla çekilebiliyor. İhtiyacınız olan tek şey kredi kartınızdır yani kimseyle görşmenize gerek kalmıyor. İhtiyaç kredisi çekmek için banka yetkili kişisiyle görüşmek ve aynı zamanda birçok imza atmanız gerekebilir. Kredinin çıkıp çıkmaması veya ne kadar çıkması da, sizlerin kredi notunuza veya düzenli gelirinize göre farklılık gösterebilir.

Hangisinin faiz oranı daha uygundur?

Nakit avansın faiz oranlarının, ihtiyaç kredilerinde uygulanmakta olan faiz oranlarına göre oldukça yüksek olduğunu sizlere aktarmak isteriz. Nakit avansta verilen faiz oranı, avans geri ödemesinin yapılmadığı hergün düzenli olarak bireysel şekilde işler ve ödemeniz gereken tutar düzenli olarak artış gösterir. Bir de bu faiz oranına ek olarak kullanım ücretleri eklenir.

Yorum Yap