Nereye yatırım yapılmalıdır? Yatırım Önerileri 2019

Posted on

İleriye dönük kendilerini ve ailelerini  garanti altına almak isteyen bireyler, bir çok alana yatırım yapmaktadır. İleriye dönük olarak yapılan yatırımlar, uzun vadede yüksek kazançlar elde edilmesine zemin hazırlar. Piyasada bulunan tüm yatırım araçlarını tercih edebilir ve her yatırım aracının kendine uygun alım-satım oranları ile kar elde edebilirsiniz. Bu oranları mantıklı bir şekilde takip edip, daha sonra uygun zamanda alım-satım işlemleri yapabilirsiniz.  Aşağıda yazılmış olan yatırım araçları, piyasada aktif olarak en çok tercih edilen yatırım araçlarıdır.

Altın

Altın hiçbir zaman popüler durumunu kaybetmeyen bir yatırım aracıdır. Altın belirli düşüşler yaşsa da, 2019 yılında da kendini koruyor. Ama kar elde etmek için, mantıklı bir yatırım aracı olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü altının fiyatları genel olarak sabit kalıyor ve pek ilerlemiyor. Parasını altın olarak saklamak isteyen bireyler, en çok gram altın alımı yapıyor. Çünkü altının değeri pek azalmıyor ve bununla beraber, yüksek oranda yükseliş göstermiyor. Altın yatırımı düşünenlerin uzun vadeli düşünmesi ve yakın sürede bir ödemesi olmamasına dikkat etmeliler. Bir ödemeniz var ve elinizdeki yatırımı acil bozdurmanız gerekebilecek bir pozisyonda iseniz altın almayı pek düşünmeyin derim.

Döviz

Farklı paritelerde bulunan dövizler, kısa vadede alım-satım yapılması ile ön plana çıkarlar. Ama yüksek para getiren bir yatırım olacağını düşünüyorsanız, döviz alım-satım yapımını pek düşünmeyin diyoruz. Çünkü işlemlerinizi yaparken kar elde etmeniz için yüksek meblağlar olması gerekiyor. Dövizde kısa vade al sat ile para kazanmanız için yüklü miktarda yatırım yapmanız ve sürekli takipte bulunmanız gerekiyor.

Kripto Paralar

Hayatımıza giren kripto paraların Ülkemizde de borsalarının yavaş yavaş aktifleşmesiyle hareketlenen bir yatırım aracı haline gelmektedir. Kripto paraların geleceği  halen tartışıladursun bu yatırım aracı ile küçük yatırımlarla büyük kazanç elde edenlerin isimleri internet sayfalarında dolaşmaya başladı. Kripto para borsalarına  rabetin arttığı bugünlerde sitemizin arama motoruna kripto paralarla ilgili her türlü aklınıza gelen soruyu yazarak bilgi elde edebilirsiniz.

Hisse Senedi

Borsa ekonomiyle paralel olarak hareket etmekte ve altın ile dövizdeki düşüşlerde değerlendirilecek bir yatırım aracı. Döviz ve altındaki düşüşleri bu aralar borsada değerlendirmeniz mümkün. Sizlerde kendinize uygun bir kağıt seçebilir ve sadece bu kağıdı alım satım yaparak, hisse senedinden güzel paralar kazanabilirsiniz. Aslında hisse senedi derken, borsa tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi, Forex piyasalarından yana da kullanabilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesapları

Bilindiği gibi bankalar, para üzerinden para kazanıyor. Yani ödemelerini düzenli yapabilmesi için ve kredi verebilmesi için, paraya ihtiyaç duyuyor. Bu konuda vadeli mevduat hesapları aktif oluyor. Devlet politikası ve piyasadaki hareketsizlik faiz oranlarının düşmesine bir sebep olarak gözüken bu günlerde, buna rağmen piyasalardaki güven ortamının tam sağlanamaması halen bu yatırım aracınıda gözde olanların arasına koymuş durumda.

Gayrimenkul Yatırımları

Uzun vadeli bir yatırım aracı olarak gözüken gayrimenkul yatırımlarında son günlerde yaşanan depremleri de düşünerek sadece daire ve dükkan alımları değil arsa, tarla gibi toprak alımları da öne çıkmakta. Eğer uzun vadede paraya acil ihtiyacının yoksa hatta torunlarıma bir yatırım düşünüyorum diyorsanız inşaat sektörü hareketlenene kadar bir arsa almanızı tavsiye edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir