Genel

Nereye yatırım yapılmalıdır? Yatırım Önerileri 2019

İleriye dönük kendini ve ailesini tamamen garanti altına almak isteyen bireyler, birçok alana yatırım yapmaktadır. İleriye dönük olarak yapılan yatırımlar, uzun vadede yüksek kazançlar elde edilmesine zemin hazırlar. Piyasada bulunan tüm yatırım araçlarını tercih edebilir ve her yatırım aracının kendine uygun alım-satım oranları ile kar elde edebilirsiniz. Bu oranları mantıklı bir şekilde takip edip, daha sonra uygun zamanda alım-satım işlemleri yapabilirsiniz.. Aşağıda yazılmış olan yatırım araçları, piyasada aktif olarak en çok tercih edilen yatırım araçlarıdır.

Altın

Altın hiçbir zaman popüler durumunu kaybetmeyen bir yatırım aracıdır. Altın doğal oalrak her yılda olduğu gibi, 2017 yılında da kendini koruyor. Ama kar elde etmek için, mantıklı bir yatırım aracı olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü altının fiyatları genel olarak sabit kalıyor ve pek ilerlemiyor. Parasını altın olarak saklamak isteyen bireyler, en çok altın alımı yapıyor. Çünkü altının değeri pek azalmıyor ve bununla beraber, yüksek oranda yükseliş göstermiyor.

Döviz

Farklı paritelerde bulunan dövizler, kısa vadede alım-satım yapılması ile ön plana çıkarlar. Ama yüksek para getiren bir yatırım olacağını düşünüyorsanız, döviz alım-satım yapımını pek düşünmeyin diyoruz. Çünkü elinizde en az 300 bin TL olması gerekiyor. Bu tutarın altında bir paranız var ise, döviz alım-satım yaparak pek para kazanamazsınız.

Hisse Senedi

Borsa bu ara yükselişte ve sizler için güzel bir adım olabilir! Çünkü hisse senetlerinin fiyatları yükselişte ve ufak bir analiz ile, güzel paralar kazanabilirsiniz. Şu zamanda alınacak en iyi hisse senedi, ASELSAN olarak devam ediyor. Yani yükseliş olması ile beraber, bedelsiz sermaye arttırımı da söz konusu. Sizlerde kendinize uygun bir kağıt seçebilir ve sadece bu kağıdı alım satım yaparak, hisse senedinden güzel paralar kazanabilirsiniz. Aslında hisse senedi derken, borsa tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi, Forex piyasalarından yana da kullanabilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesapları

Bilindiği gibi bankalar, para üzerinden para kazanıyor. Yani ödemelerini düzenli yapabilmesi içinve kredi verebilmesi için, paraya ihtiyaç duyuyor. Bu konuda vadeli mevduat hesapları aktif oluyor ve bizlere güzel faizler sunuluyor. Son zamanlarda bankalar arasında geçen kıyasıya rekabet, faiz oranlarının da yükselmesini sağlamıştır. Bilinen en yüksek oran %14’tür ve bu oran ING Bank tarafından verilmektedir. Mevuat hesabı açmak için, hiçbir şart yoktur ve tamamen risksizdir

Gayrımenkul Yatırımları

Son zamanlarda gayrımenkul yatırımları oldukça yüksek paralar getirdiğini aktarabiliriz. Konut kredilerinin faiz oranlarının da düşmesi ile beraber, artık konut alımı ve satımında çok güzel paralar var. İşlek bir alanda ve değer kazanan garımenkulleri alabilir ve uzun vadede satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Yorum Yap