Öğretmen Kredileri

Posted on

Kasım ayına girmemizin ardından yılda bir kez olsun hatırlayabildiğimiz öğretmenlerimiz için finans kuruluşları yeni kampanyalarının duyurusunu henüz yapmaya başlamadılar. Fakat hazırlıkların ardından öğretmenlerin alacağı kredi pastasındaki payını alabilmek için birkaç adım daha atmış olacaklar.

Öğretmenlere Özel Kredi Veren Bankalar

Öğretmen eşi olarak eğitimcilerin problemleri ve sıkıntıları konusunda biraz daha yakından konuya hakim olduğumu söyleyebilirim. Bir çok öğretmen maddi açıdan borç yükü altında ya da bitirdiği borcun bir yenisini daha uzun vadeli olarak hayatına geçirmek üzere olabilir.

İLKSAN’dan Öğretmenlere Kredi

Öğretmenler Gününün yaklaşmasının ardından öğretmenlerin en büyük ve tek yardımlaşma sandığı olan İLKSAN ikrazı için ilk başvuru adresleri olarak görünüyor. Fakat öğretmenlerimin kredi tahsisi hakkında ayrıntılı bir araştırma yaptıktan sonra bu işleme başlamasını  tavsiye ediyorum. Alacağınız 30 bin lira ikraz için aylık 853 lira taksit ödeyeceksiniz ve toplamda 41 bin 882 TL ödemiş olacaksınız İlksan İkrazının faiz oranı % 1,35. Burada en yüksek rakam olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası’ndan Öğretmenlere Kredi

Devlet bankalarımızdan Ziraat 30 bin lira karşılığı 0,95 faiz oranı ile aylık 781 lira taksitle toplamda 38 bin 181 lira geri ödemeli kredi imkanı veriyor.

ING Bank’tan Öğretmenlere Kredi

Yine alacağınız 30 bin lira karşılığında aylık 804 lira taksitle % 1,08 faiz oranında toplam 39 bin 441 lira ödüyorsunuz.

Garanti Bankası’ndan Öğretmenlere Kredi

% 1,11 faiz oranı karşılığı 810 lira 48 ay vadede toplamda 39 bin 791 lira cebinizden çıkıyor.

Vakıfbank’tan Öğretmenlere Kredi

Öğretmenler Günü Kredisini eğitimcilere tahsis eden Vakıfbank 48 ay  vadede  781 lira taksitli 30 bin lira krediye karşılık toplam 38 bin 181 lira tahsil ediyor.

Yapı Kredi Bankası’ndan Öğretmenlere Kredi

% 1,09 faiz oranında kredi veren Yapı Kredi Bankası aylık 806 lira taksidi 4 yıl vadelerde tahsis ediyor. Toplam geri ödemeniz 39 bin 570 lira.

Halkbank’tan Öğretmenlere Kredi

Ziraat Bankası ve Vakıfbank Öğretmenler Kredisi kampanyasında olduğu gibi banka size 781 lira taksitte toplam 38 bin 181 lira alıyor. Kredi vadesi yine 4 yıl.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir