OmiseGO OMG Nedir ?
OmiseGO OMG Nedir ?

OmiseGO OMG Nedir ?

Posted on

Kendi bünyesi üzerinde bulunan OmiseGO olarak bilinen ürünün vizyonu Unbak the Banked’dir. OmiseGo, denilen birim yargılama ve organizasyon alanlarında hem kripto para hem de merkezi olarak gösterilmeyen para birimlerinin karşısında gerçek zamanlı, eşleştirilmiş paralar karşısında değer değişimi ve ödeme sağlaycağası sağlayan ve genel olarak da dijital cüzdanlar üzerinde kullanılan geneli bakımından Ethereum’un alt tabanı olan finansal bir teknoloji birimidir. Mali boyut katılımının oluşturulması ve oluşturulan mevcut kurumların bozulması için tasarlanan OmiseGo ağ tabanıyla ve oluşturulan cüzdan ile birlikte 2017 senesinin son bölümünden itibaren bu işle uğraşan herkesin istediği zaman ulaşabilecek konuma gelmesi sağlandı. OmiseGo teknolojisi üzerine çıkartılan e-cüzdanlar sayesinde ya da TenX sistemleri gibi şifreli kartlar ile birlikte doğrudan rekabet haline girerek kapalı olan platformların kısıtlanabilmesini ortadan kaldırabilmek için araç sağlanmaktadır.  Bu yapıya ek olarak kullanılmak istediğiniz dijital varlıkların ( Bitcoin, AirMiles ve ya yaşadaığınız ülkenin para birimini kullanmak) gibi şeylerde yurt dışında yiyecek satmak için ödeme yapabilmenizi sağlamaktadır. 

Sağlanmış olan bu proje 2013 yılındı kurulmuş olan Tayland, Japonya, Endonezya ve Singapur ülkelerine hizmet veren ve şuan hala iş gören şirket Omise’nin parçası olarak çalışılmaktadır. Çalışılan projenin reklamı ise Dünya üzerin de iyi bir şekilde reklamı yapılmıştır. Omise, oluşturulan Ethereum Vakfı’nın Devgrants programına 2015 yılında 100.000 dolar hibe sağlayarak çok iyi bir derecede yatırım yapmıştır. OmiseGo’nun makul bir derecede ICO’su olup satışından önce elde edilen 100 milyonu aşkın oluşan bütçeler ile birlikte rapor elde edilerek şirket yönetimine sunulmuştur.

OmiseGo, Tayland’da bulunan McDonald’s ile anlaşma yaptıklarını kendi resmi sitelerinden duyurarak artık istedikleri an BTC ve ya ETH gibi para birimleriyle çalışabileceklerini kaydettiler. Omise’ üzerinde bulunan tüm tüccarlar müşterilerinin neye ödeme yaptığını bilmeye gerek duymadan işlemlerini görerek bir çok para birimini kabul edeceklerini belirttiler.

OmiseGO ilk olarak plasma.io projesidir. Bu proje ise ETH tabanlı ölçeklendirilmiş bir projedir.

OmiseGo, Vitalik Buterin’in şirketlerinin önerdiği en iyi iki projeden biri olma konumunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir