Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Posted on

Bankaların her ne kadar avantajlı ve düşük faizli araç kredileri olsa da kanuni sınırlamalar sebebiyle aracın değerinin %70’i kadar kredi kullanabilmekteyiz. Bu durumda elinde peşinat olmayan bireyler sıkıntıya düşmekte ve çeşitli yollar aramaktadır. Kanuni sınırlamalar olmasından dolayı, bankalar bu konuda bizlere bir çözüm üretememiştir. Bu konuyu ile ilgili sizler için bir kaç çözüm araştırdık.

Kampanyaları Düzenli Takip Etme

Otomobil firmaları lansmana özel veya yıl sonu satış hedeflerini gerçekleştirmek üzere, vade yolu ile peşinat ödemeksiniz fırsatlar sunmaktadır. Satın alınmak istenen araba için, bir vade süreci devreye girer ve belirlenen tarihlerde ödeme yapılır. Bu imkandan yararlanmak için, mutlaka yayınlanan kampanyaları takip etmeli ve yıl sonu özel kampanyalarını kaçırmamalısınız.

Tüketici Kredisi Kullanma

Tüketici kredileri, bireylerin gelir düzeyi ve mal varlıkları göz önünde bulundurularak, kişilere özel limitlerle verilen kredi türleridir. Hemen hemen her banka, tüketici kredisi imkanı sunmaktadır. Fakat yüksek tutarlarda tüketici kredisi alabilmek bir hayli zordur. Bu yüzden yüksek bir gelire sahip olmanız ve banka ile olan ilişkileriniz temiz, yani kredi notunuz yüksek olmalıdır. Şayet araba almak için size tanımlanmış olan tüketici kredisi yeterli gelmez ise, taşıt kredisi ile tüketici kredisini beraber kullanarak tamamen taksitli olmak koşulu ile araç satın alabilirsiniz. % 70 taşıt kredisinden geriye kalan % 30’luk kısmı da, ihtiyaç kredisi ile tamamlamanızı öneririz.

Emin Otomotiv Sistemi İle Araç Almak

Taksitli yollardan ev ve otomobil alım-satım işlemi yapan Emin Şirketler Grubu, Eminotomotiv sistemi ile yardımlaşma ve dayanışmayı ön plana çıkaran bir sistem uygulamaktadır. Bu sisteme göre otomobil almak isteyen kişiler arasında bir gruplama sistemi yapılır. Her birey almak istediği aracı dilediği yerden istediği fiyatla tercih eder. Daha sonra kuralar yapılır ve her kişinin gruptaki araç satın alma sırası belirlenir. Gruptaki insanlar her ay kendilerine söylenen ödemeleri yapar. Sırası gelen birey o ay aracını almış olur. Bu sistemde hiçbir şekilde faiz yoktur. Bunun dışında peşinat ödemesi de istenmez. Sadece organizasyon ücreti bir kereliğine mahsus tahsis edilmektedir.

İsterseniz kura esnasında bu sistemden vazgeçip yatırmış olduğunuz tutarların tamamını geri alabilirsiniz. Organizasyon ücreti hiçbir şekilde geri verilmez. Eminotomotiv vasıtası ile aracını alan kişinin aracına rehin işlemi yapılır. Böylelikle kişi, borcunu bitirmeden önce aracını asla satamaz. Bu da herkesin haklarını ve çıkarlarını korumak için oluşturulan bir yöntemdir. Eğer ki araç alan bireyler belirlenen tarihlerde taksit ödemelerini yapmaz ise, geciktirdiği süre kadar araç teslim süresi uzatılır.

Eminevim Güvenilir Midir?

Bu zamana kadar Emin Şirketler grubu hakkında hiç bir şikayet yoktur ve araç alan bireyler, olumlu geri bildirimler yapmıştır. Hatta piyasada yer alan teminatsız araç veren kurumlar arasında, en güveniliri olduğunu söyleyebiliriz .

  • Eminotomotiv sisteminde taksitler istenen süre zarfı boyunca dondurulabilir ve tekrar aktif edilebilir.
  • Araç 0 km ya da 2 nci el olabilir.
  • Türkiye’nin her yerinden istenilen araç alınabilmektedir.
  • Araç satın alımında taksit miktarı ve taksit sayısı tamamen kişiler tarafından belirlenir ve bu konuda Emin Şirketler Grubu, bireyleri özgür bırakmıştır.
Peşinatsız Araba Almanın Yolları

Senetle Araba Alımı

Her ne kadar tavsiye edilen bir durum olmasa da senet ile araba sahibi olan bir çok birey vardır. Özellikle de de galericilerin hemen hemen hepsi, senetle araba satımı yapmaktadır. Araba değerinin üzerine bir miktar vade farkı koyulmakta ve araç alıcısını, sıkıntıya sokan bir durum olmaktadır. Bu tür araç alımları, son derece yüksek paraların ödenmesini sağlar. Örnek olarak aracın değeri 50.000 TL ise, galeriden senetle aldığınız araba için bu tutar, 80.000 TL bile olabiliyor. Üstelik senetleri ödemediğiniz zaman birçok sorun da beraberinde gelmektedir. Bu yüzden senetle alımları önermiyoruz. Eğer aldıysanız bile, ödemelerinizi mutlaka düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Senetle araba almada daha profesyönel bir yardım isterseniz Eminevime benzer bir yapılanmayla hizmet veren Wowwo’yı araştırmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir