Genel

Peşinatsız araba nasıl alınır?

Bankaların her ne kadar avantajlı ve düşük faizli araç kredileri olsa da kanuni sınırlamalar sebebiyle aracın değerinin %70’i kadar kredi kullanabilmektedir. Bu durumda elinde peşinat olmayan bireyler sıkıntıya düşmekte ve çeşitli yollar aramaktadır. Kanuni sınırlamalar olmasından dolayı, bankalar bu konuda biz çözüm üretememiştir. Ayrıca 50.000 TL ve üzerinde alınan araba için yalnızca değerinin %50’si kadar kredi kullanılmaktadır.

Kampanyaları Düzenli Takip Etme

Bilinen otomobil markaları lansmana özel veya satış hedeflerini gerçekleştirmek üzere, vade yolu ile peşinat ödemeksinizn fırsatlar sunmaktadır. Satın alınmak istenen araba için, istenilen bir vade süreci devreye girer ve belirlenen tarihlerde ödenir. Bu imkandan yararlanmak için, mutlaka yayınlanan kampanyaları takip ediniz.

Tüketici Kredisi Kullanma

Tüketici kredileri, bireylerin maddi gelir düzeyi ve mal varlıkları ışığında, limit sınırlaması olmadan verilen kredi türüdür. Hemen hemen her banka, tüketici kredisi imkanı sunmaktadır. Fakat yüksek tutarlarda tüketici kredisi alabilmk bir hayli zordur. Bu yüzden yüksek bir gelire sahip olanız ve banka ile olan ilişkileriniz temiz yani kredi notunuz yüksek olmalıdır. Şayet araba almak için size tanımlanmış olan tüketici kredisi yeterli gelmez ise eğer, taşıt kredisi ile tüketici kredisini beraber kullanarak tamamen taksitli olmak koşulu ile satın alabilirsiniz. % 70 taşıt kredisinden geriye kalan % 30’luk bir kısmı da, ihtiyaç kredisi ile tamamlamanızı öneririz.

Emin Otomotiv Sistemi İle Araç Almak

Taksitli yollardan ev ve otomobil alım-satım işlemi yapan Emin Şirketler Grubu, Eminotomotiv sistemi ile yardımlaşma ve dayanışmayı ön plana çıkaran bir sistem uygulamaktadır. Bu sisteme göre otomobil almak isteyen kişiler arasında bir gruplama sistemi yapılır. Her birey almak istediği aracı dilediği yerden istediği fiyatla tercih eder. Daha sonra kuralar yapılır ve her kişinin gruptaki araç satın alma sırası belirlenir. Gruptaki insanlar her ay kendilerine söylenen ödemeleri yapar. Sırası gelen birey o ay aracını almış olur. Bu sistemde hiçbir şekilde faiz yoktur. Bunun dışında peşinat ödemesi de istenmez. Sadece organizasyon ücreti bir kereliğine mahsus tahsis edilmektedir.

İsterseniz kura esnasında bu sistemden vazgeçip yatırmış olduğunuz tutarların tamamını geri alabilirsiniz. Organizasyon ücreti hiçbir şekilde geri verilmez. Eminotomotiv vasıtası ile aracını alan kişinin aracına rehin işlemi yapılır. Böylelikle kişi, borcunu bitirmeden önce aracını asla satamaz. Bu da herkesin haklarını ve çıkarlarını korumak için oluşturulan bir yöntemdir. Eğer ki araç alan bireyler belirlenen tarihlerde taksit ödemelerini yapmaz ise, geciktirdiği süre kadar araç teslim süresi uzatılır.

Eminevim Güvenilir Midir?

Bu zamana kadar Emin Şirketler grubu hakkında hiç bir şikayet yoktur ve araç alan bireyler, olumlu geri bildirimler yapmıştır. Hatta piyasada yer alan teminatsız araç veren kurumlar arasında, en güvenilir diyebiliriz.

  • Eminotomotiv sisteminde taksitler istenen süre zarfı boyunca dondurulabilir ve tekrar aktif edilebilir.
  • Araç 0 km ya da 2’nci el olmak üzere her türlü türden olabilir.
  • Türkiye’nin her yerinden istenilen bir araç alınabilmektedir.
  • Araç satın alımında taksit miktarı ve taksit sayısı tamamen kişiler tarafından belirlenir ve bu konuda Emin Şirketler Grubu, bireyleri özgür bırakmıştır.

Senetle Araba Alımı

Her ne kadar tavsiye edilen bir durum olmasa da senet ile araba sahibi olan bir çok birey vardır. Özellikle de de galericilerin hemen hemen hepsi, senetle araba satımı yapmaktadır. Araba değerinin üzerine bir miktar vade farkı koyulmakta ve araç alıcısını, sıkıntıya sokan bir durum olmaktadır. Bu tür araç alımları, son derece yüksek paraların ödenmesini sağlar. Örnek olarak aracın değeri 30.000 TL ise, galeriden senetle aldığınız araba için bu tutar, 50.000 TL bile olabiliyor. Üstelik senetleri ödemediğiniz zaman birçok sorun da beraberinde gelmektedir. Bu yüzden senetle alımları önermiyoruz. Eğer aldıysanız bile, ödemelerinizi mutlaka düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Yorum Yap