Senelik Ödemeli Krediler

Posted on

Bankaların yıllık geri ödemeli olarak verdiği krediler ve senelik ve hasat ödemeli kredileri  hakkında bilgilere yer verdik. Bankaların bireysel krediler ile müşterilerine sunduğu konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri esnek ödemeli olarak verilmektedir. Bu kredilerin geri ödemeleri aylık olarak belirlenmektedir. Bankalar senelik ödemeli kredileri, çiftçilere özel olarak hazırlanmakta ve çiftçilerin tarımsal girdilerin alınması ve bireysel ihtiyaçlarının karşılanması için nakit akışlarının gerçekleştiği hasat zamanlarında yılda bir kez olarak senelik ödemeli krediler olarak sunulmaktadır.

Bankalar çiftçilerin özel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla tarım ve hayvancılık kredileri ile adeta birbirleriyle yarışmaktadırlar. Çiftçilerin sadece tarımsal faaliyetlerinin karşılanması için değil, yılda bir kez senelik ödemeli konut kredisi, taşıt kredisi gibi bireysel ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak birçok kredi vermektedirler.

Senede bir kez ödemeli krediler ile çiftçilere sağlanan hasat ödemeli konut kredisi ile her yıl ekim yapıp, hasadından elde ettiği yıllık gelir ile geçinen çiftçiler ev sahibi olabilirler. Bankalar tarafından hasat zamanı belirlenen kredi ödemelerinizi hasat zamanında yaparak senelik ödemeli kredilerden yararlanabilirsiniz. Yılda bir kez kredi ödeyerek konut sahibi olmak isteyen çiftçiler senelik ödemeli krediler ile her ay verdiği kira masraflarından kurtularak ev sahibi olabilir, kredi geri ödeme planını istediği ay yapma imkanına sahip olabilir yılda sadece bir  kez kredi ödemesi yaparak ev sahibi olabilirler. Kamu statüsündeki banka olan Ziraat bankası tarım ve hayvancılık kapsamında verdiği krediler ile çiftçilerin senelik ödemeli olarak alacakları kredileri uygun faiz oranları ile vermektedir.

Ziraat Bankası Senelik Ödemeli Kredi

Ziraat bankası senelik ödemeli kredi kampanyalarını çiftçiler için uygulamaktadır. Tarım kredileri kapsamında Traktör kredisi, Biçerdöver kredisi, küçük ekipman kredisi, mekanizasyon kredilerini esnek ödeme imkanları ile senelik ödemeli krediler kapsamında çiftçilerin hizmetine sunmaktadır.

3 ayda, 6 ayda ve 12 ayda bir geri ödemeli olarak verdiği tarım kredileri ile tarım işletmelerinin daha verimli çalışmaları ve mekanizasyon düzeylerinin yükseltilmesi yeni ve kullanılmamış tarım aletlerinin  alımlarında kullanılmak amacıyla gerçek ve tüzel kişi üreticilerine senelik ödemeli kredi vermektedir.

Akbank Senelik Ödemeli Kredi

Akbank Ürün Ön Finansman kredisi ile çiftçilere özel ödeme planı ile üreticilerin tohum, gübre, ilaç, sulama ve işçilik maliyetlerinin karşılanmasına yönelik olarak kredinin geri ödemesini hasat zamanı yapma imkanı sağlıyor.

Yılda bir kez hasat dönemi ödemeli kredi veren bankalar verdikleri tarım kredi kartları ile üreticilerin hasat ve pazarlama zamanında ödeme yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Bankaların tarım kredi kartları ile çiftçiler  tarımsal girdileri % 50 indirimle alabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir