Sık Uçanlar İçin En Avantajlı 5 Kredi Kartı

Posted on

Bankalar, farklı müşteri gruplarına sunduğu avantajlar ve kampanyalarla müşteri portföyünü genişletmek amacıyla birçok yeni ürün çıkarıyor. Uçak fiyatlarının gelir – gider dengesi bazında pahalı sayıldığı ülkemizde Sık uçanları düşünen bankalar, oldukça avantajlı kredi kartları sunuyor. Bu yazımızda sizlere Sık Uçanlar İçin En Avantajlı 5 Kredi Kartı ile ilgili bilgi vereceğiz.

Seyahat etmeyi ve tatil yapmayı seviyorsanız; ya da sık sık iş seyahati yapıyorsanız mil kazandıran kredi kartlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu kredi kartları, belirli harcamalarda sizlere uçak bileti kazandırabiliyor. İşte sık uçanların kullanabileceği 5 kredi kartı:

1-     Yapı Kredi – AdiosCard

Yapı Kredi’nin ürünü olan AdiosCard, sık uçanlar için en avantajlı 5 kredi kartı listemizin ilk sırasında yer alıyor. Harcama yaptıkça puan kazandıran ve bu kazanılan puanları seyahat harcamalarında harcama imkanı sunan Yapı Kredi AdiosCard, Yurt içi ve yurt dışı farketmeden; kişilerin yapmış olduğu her türlü uçak, konaklama yeri, tur harcamalarında belirlenen kat sayı oranınca puanlar kazandırmaktadır.

Yapı Kredi AdiosCard sahibi bir birey; 500 TL’lik bir uçak bileti satın almak istediğinde toplam olarak 51.500 puanı bulunması gerekir. AdiosCard ile 51.500 TL toplamak oldukça kolaydır. Günlük harcamaların tamamında AdiosCard kullanıldığında 51.500 TL’lik puanı toplamak için harcanacak olan para 257.5 TL olacaktır. Yani 500 TL’lik uçak biletini, Yapı Kredi AdiosCard ile 257,5 TL günlük harcama yaparak ücretsiz satın alabilirsiniz.

2-     Akbank – Wings

Sık uçanlar için en avantajlı 5 kredi kartı listemizin 2.sırasında yer verdiğimiz Akbank Wings, AdiosCard’dan bir tık farklı çalışmakta olup; yapacağınız her 1.5 TL değerindeki alışveriş için 1 Mil puan kazandırır. Yurtdışı harcamalarında ise söz konusu oran 1,20 olarak belirlenmiştir. Sadece mil değil, yapılan harcamalar bir yönden de chip para ismi verilen; uçuş puana dönüştürülebilen puanlar da kazanılabilmektedir. Tüm kredi kartları ile gerçekleştirilen işlemler; Akbank Wings ile yapılabilmektedir.

3-     Garanti Bankası – Miles and Smiles

Garanti Bankası, Miles and Smiles ürünüyle birlikte sık uçanlar için en avantajlı 5 kredi kartı listesinin 3.sırasında yerini alıyor. Miles and Smiles kartı ile kazanılan mil puanları; sadece Türk Hava Yolları’na ait olan uçak biletleri için kullanılabiliyor. Eğer Türk Hava Yolları harici farklı hava yollarından bilet alıyorsanız, bu kredi kartı size uygun değildir. Miles and Smiles kartı, günlük harcama alışkanlığına göre bonus veren bir kart olup; Yapı Kredi’nin sunduğu AdiosCard gibi daha az harcama – yüksek fiyatlı bilete sahip olma anlayışıyla uçak bileti almanızı sağlamaktadır.

4-     Vakıfbank – MilPlus Platinum

Sık uçanlar için en avantajlı 5 kredi kartı listesinin 4.ürünü Vakıfbank’ın ürünü olan MilPlus Platinum olmaktadır. MilPlus Platinum’la yaptığınız harcamalar sonucu kazanılan puanlarla uçak bileti satın alma, otel rezervasyonu yapma gibi 2 farklı işlem gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank MilPlus Platinum’un bu listede yer almasını sağlayan en ayrıcalıklı özelliği “bonus puan” özelliği olmaktadır. Eğer uçak bileti almak istiyorsanız ve puan yetersizse, bonus puan özelliğiyle uçak bileti satın alabiliyorsunuz.

5-     Halkbank ParaFly Kredi Kartı

Halkbank’ın ürünü olan ParaFly, sık uçanlar için en avantajlı 5 kredi kartı listemizin 5.sırasında yer alıyor. Seyahat etmeyi sevenler için Halkbank tarafından özel tasarlanan Halkbank ParaFly, “parafpara” ismi verilen ve genel olarak “mil” olarak klasikleşen puan kazandırmaktadır. Her 1 parafpara, 1 TL’ye denk gelecek şekilde tasarlanmıştır. Halkbank ParaFly puanlarını belirli katsayılara göre kullanma imkanı sunulmaktadır. Bu hususta söz konusu kat sayılar aşağıda verilmiştir.

Seyahat Edilecek Lokasyon – Seyahat Tipi Katsayı
Yurt İçi Seyahatler 2 Kat Değerli
Yurt Dışı Seyahatler 2 Kat Değerli
Yurt İçi Konaklama – Otel, Pansiyon v.b. 2 Kat Değerli
Yurt Dışı Konaklama – Otel, Pansiyon v.b. 2 Kat Değerli
Cruise 3 Kat Değerli
Seyahat Tur Paketleri 3 Kat Değerli

Önemli not: Uçuş kartları genellikle yüksek aidat tutarlarına sahiptir. Belirli miktarın üzerinde alışveriş yapmayan kişiler için yılda 1 kere ödeyecekleri aidat bedeli nedeniyle puanlar ile kar edilemeyebilir. Aylık harcaması düşük olan kişilerin kredi karti aidatı almayan bankalar yazımızdaki bankaları incelemesini öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir