StellarLumens Nedir
StellarLumens Nedir

StellarLumens Nedir?

Posted on

StellarLumens adlı kripto para 2014 senesinde tamamladığı gelişim ile beraber kullanıcılar arasında sık bir şekilde kullanılmaya başlayan birimlerden bir tanesidir. Zira bu kripto paranın gelişimin tamamlaması yolunda kurucularının yaptığı işlerin de gözlemlenmesi son derece önemli bir konumda olacaktır. Finansal kuruluşlar arasında yapılacak olan ödemelere izin verme felsefesi ile yola çıkan StellarLumens kripto para birimi açık kaynaklı bir ağı işaret etmesi ile önemli bir bileşeni içerisinde barındırıyor. Kar amacını benimseyen bir kurum tarafından finanse edilmesi sağlanan ve kullanıcıların belirli bir organizasyon içerisinde işlemlerini gerçekleştirmesini mümkün kılan kripto para birimi farklı yapısı itibari ile de bir zamanların önemli tartışma konularından bir tanesi olmayı da başarmıştır. Ancak firmanın yapmış olduğu atılımlar ve dengeleri değiştirmesi ile beraber StellarLumens kullanımı da yaygın bir ağa doğru ilerlemiş durumda.

StellarLumens Özellikleri Nelerdir?

Stellar sistemi yapısı itibari ile diğer para birimlerinden ayrılan özelliklere de sahip olması ile biliniyor. Nitekim son zamanlarda sık sık gelişim gösteren sistem sayesinde kullanıcılar da farklı kullanım özelliklerine erişmiş bir konumda yer alıyorlar. Her kullanıcının en az 20 Lumensi hesaplarında tutabilmesi yolunda önemli hamleler yapan Stellar sistemi bu Lumens birimlerinin orijinal olup olmadığı konusunda önemli filtreleri barındırıyor. Hal böyleyken negatif bir etki yaratmasının da önüne geçilmiş oluyor. Yıllık olarak %1’lik bir sabit artış oranın sahip olan sistem bu yönü ile de zararın kapsamını biraz da olsun düşürüyor. Tabi ki kripto para birimlerinin zaman zaman artış ve azalma gösterdiği hepimizin bildiği bir konu. Ancak bu dalgalı sistemin hangi oranda ve hangi zaman dilimi içerisinde olabileceği bilgisi de bu yönü ile ön plana çıkmalarını sağlamış durumda.

Stellar Sistemi Nasıl Gelişti?

2016 senesinin Aralık ayında Filipinler, Hindistan ve Batı Afrika’da olmak üzere daha fazla ortaklık ilan eden sistem bu bölgelere tanımış olduğu imkânlar ile de oldukça dikkat çekici bir konumda yer almayı başarmıştı. İlerleyen senelerde de ödeme yöntemini geliştiren Stellar tercih edilen kripto birimlerinin de başında geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir