Troy Nedir?
Troy Nedir?

Troy Nedir?

Posted on

Bankalararası Kart Merkezi olan BKM’nin çalışmalarını tamamladığı ve son zamanlarda sık sık kullanımı ile karşımıza çıkmaya devam eden ödeme yöntemlerinden bir tanesi olan Troy ilgi odağı olmaya devam ediyor. Visa, American Express ve Mastercard gibi ödeme araçlarının yanına eklenmesi ile beraber yaklaşık 2 senedir aktif olarak kullanım ağı sağlayan Troy’un açılımını da yapmak gerekiyor. Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’nin kısaltılmış hali olarak gözler önüne serilen Troy farklı hizmetleri ile de göz doldurmaya uzun zamandır devam ediyor. Nitekim Troy ile sizlere sağlanan bu avantajların geri dönüşleri de son derece olumlu bir noktada yer alıyor. 1 Nisan 2016 tarihinde aktif edilen ödeme yöntemi gün geçtikçe hitap ettiği insan sayısını da katlamaya devam ediyor.

Troy’un Avantajları Nedir?

Kredi kartlarınızın veya banka kartlarınızın sağ alt köşesinde görmeye alışık olduğunuz Visa, Mastercard veya American Express gibi ibarelerin bir benzeri olarak o bölümde Troy’u görmek mümkün. Dolayısı ile bu hizmetleri veren firmalar, iş yerleri, para çekme makineleri de Troy’un hizmet alanına giren önemli detayların başında geliyor. Anlaşmalı olan bankalar ile beraber Troy sistemini aktif olarak kullanmanız da mümkün bir noktada yer alıyor. Eğer sizin de bankanız tarafından belirlenmiş ödeme yöntemleri arasında Troy varsa işlem ağınız da oldukça genişliyor. BKM’nin 13 farklı özel ve kamu bankası ortaklığına ev sahipliği yaptığı düşünüldüğünde Troy sisteminin de hemen hemen her bankada var olan bir ödeme yöntemi olduğunun önemini bu şekilde ifade etmek de doğru olabilir.

Troy Nerelerde Kullanılır?

Hem ATM hem POS cihazlarında aktif olarak kullanım imkanı sağlayan Troy bir kredi kartının ön yüzünde olan tüm detayları da barındırıyor. Dolayısı ile elinizde bulunan Visa ve Mastercard ibarelerinin yerini yavaş yavaş almaya başlayan Troy’un gelişime oldukça açık olduğunu ve her geçen gün farklı kesimlere ulaştığını da bu noktada söylemek yanlış olmayacaktır. Yurt dışında yaşayanlar veya tatil için farklı ülkeleri tercih edenler için Troy’un geçerliliği olduğunu ve buralarda da kullanım şansını sizlere verdiğinin de altını çizelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir