TRX (Tron) Nedir?

Posted on

Kripto para piyasasının her geçen gün genişlemesi ile birlikte piyasaya birçok yatırımcı ve coin birimi giriş yaptı.Bu altcoinlerden biri de TRON Coindir(TRX).Peki Tron Coin nedir?

9 Eylül 2017 tarihinde Alibaba şirketinin Kurucusu ve CEO’su Jack Ma’nın kurduğu Hupan Üniversitesinde Jack Ma’nın gözdesi öğrencilerden biri olan Justin SUN tarafından yayınlandı. TRON, dünya geneli dijital eğlence endüstrisi için blockchain tabanlı bir protokol. TRON protokolü dört temel çalışma prensibi üstüne yoğunlaşıyor. Bunlar her türlü içeriği özgür ve kontrol altına alınamayacak şekilde depolama ve dağıtmak yani veri özgürlüğü, içerik sağlama, kişisel ico yani borsa işlemi ve üretilen değerlerin dağıtımı ve dijital varlıklara dağıtımlı al-sat imkanı sağlayarak tek merkezsiz oyun oynama fırsatı veriyor.r

Bununla birlikte TRON ekibi, Singapur’da aynı isimle kar amacı gütmeyen bir vakıf kurdu. Bu vakıf TRON ağının açıklık, adalet ve şeffaflık ilkeleriyle çalışması ve TRON’un geliştirme ekibine yardımcı olmak amacını taşıyor ve TRON ekibinden tamamen bağımsız olarak faaliyet gösteriyor.

Kısacası TRON coin daha çok genç bir sistem iken büyük destekçiler toplayacağı bir geleceğe sahip olduğu aşikardır. Kripto para borsalarında her gün artan işlem hacmi ile diğer altcoinlerin arasından sıyrılmayı başarmış bir kripto para birimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir