Turkcell ile kredi notu öğrenme

Posted on

Günümüzde teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte, birçok yararlı uygulama devreye girmiştir. Türkiye’de en çok tercih edilen operatör Turkcell, bu konuda müşterilerine pratik çözümler sunmakta ve kredi notu öğrenme servisini aktif etmektedir. Kredi puanını sorgulamak isteyenler için Kredi Kayıt Bürosu ( KKB ) ile yapmış olduğu mutabakat ile 1112 kredi notu servisini kullanarak, kredi notu servisini başlatmıştır. Turkcell müşterilerin mevcut kontrolü hatlarla verye faturaları üzerinden, nasıl kredi notlarını öğreneceğini aktarmak istiyoruz. Kredi notumu nasıl öğrenebilirim diyenler için çok büyük avantaj sağlayan bu sistemden, kısa süre içerisinde sizlerde faydalanabilirsiniz.

Kredi notu ne anlama geliyor ne işe yarar?

Günümüzde kredi çekmek için bazı değerlendirmeler vardır diyebilir ve bir oluşumun olduğunu söylemek isteriz.  Tüm bankalar kurulan bu ortak havuz üzerinde, bireyin bankalar ile arasında geçen diyaloglar not alınır. Değerlendirme kurumu bireyin ödemelerine bakarak, artı veya eksi değerlendirme yapar ve ortaya kredi kotu skoru doğar. Guruplar halinde oluşturulan cetvel de puanlar 1 den 1900 kadar oluşur ve yine içlerinden az riskli, riskli, orta riskli ve güvenilir olarak gruplara ayrılır.

Şayet riskli gurupta yer alıyorsanız bankalardan kredi alabilmenizin oldukça ozr olduğunu sizlere söylemek isteriz. Bu durumlarda yer alan tüketiciler genelde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvurur ve bu bankaların araştırması içerisine girerler. Bankaya gitmeden önce şayet aklınızda kredi notunuz ile ilgili bir soru bulunuyor ise bunu günümüz şartlarını ele alacak olursa, iki şekilde öğrenebileceğinizi söylemek isteriz.  Peki bu yollar nelerdir ve nasıl öğrenilir?

1112 kredi notu öğrenme servisi

Ücretli olarak ve anında kredi notu öğrenmenin biliyoruz ki en kolay kolu, sms ile öğrenmektir. Yani cebinizde bir akıllı veya akılsız Turkcell cep telefonu mevcut ise yapmanız gereken tek şey 1112 ye TCKN yani Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp sadece doğum yılınızı yazarak göndermeniz olacaktır. Bu işlem karşısında sizlerden yalnızca 9 TL tutarında ücret talep edilir ve bu rakam oldukça düşük tutulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir