Vakıfbank EFT Saatleri ve Detaylı Bilgiler

Posted on

1954 yılında kurulmuş olan Vakıfbank devlet bankası olması ile beraber, Vakıflar Bankası olarak Türkiye’nin en büyük 7. Bankası olarak aktifliğini sürdürüyor. Yaygın şube ve ATM ağıyla müşterilerine sorunsuz hizmet verme hedefinde olan Vakıfbank, müşterilerine para transferleri konusunda üstün bir hizmet veriyor ve EFT olanağı sunuyor. Bilindiği üzere Vakıbank’tan başka bir bankaya gönderilen paralar, EFT olarak nitelendiriliyor. Sizlerde başka bir banka hesabına para gönderirken, dikkat etmeniz gereken hususları okumalı ve buna göre paranızı göndermelisiniz.

Vakıfbank 2019 yılı EFT Gönderim Saatleri

Vakıfbank 2019 yılı içerisinde EFT başlangıç saatini  09:00 ve bitiş saatini ise, 16.30 olarak belirlemiştir. Vakıfbank’tan bu saatler içerisinde yaptığınız EFT işlemi sonucunda gönderdiğiniz para, aynı gün içerisinde bireylerin banka hesabına geçmektedir. Saat 16:30’dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi sonucunda ise göndermiş olduğunuz paralar ya da teminatlar, ertesi gün veya mesai saatleri içerisinde hesaba geçecektir. Diğer bankalarda olduğu gibi Vakıfbank’ta da Cuma günü 16.30’dan sonra yapacağınız EFT işlemi, hafta sonunu takip eden ilk iş gününde hesaba geçecek, yani transfer ettiğiniz para Pazartesi günü saat 09.00 sularında hesapta olacaktır.

Vakıfbank EFT Ücretleri

Vakıflar Bankası‘ndan yapacağınız EFT işlemlerinde eğer şube aracılığı ile gönderim yaparsanız, 600.000 TL’ye kadar olan ödemelerde banka % 0.50 oranında bir komisyon tutarı alır. Eğer internet/mobil şubesi vasıtası ile bu işlem yapılırsa, Vakıfbank EFT ücreti 3.5 TL olarak, 100.000 TL üzeri için 6,75 TL ve 100.000 TL üzeri geç EFT için 9,5 TL ücret talep edilmektedir. Ancak bunların dışında müşteri hizmetlerinden telefon ile gerçekleştireceğiniz gönderimlerde yani ödemelerde, sizlerden 3.5 TL tutarında para talep edilmektedir.

Vakıfbank EFT’leri Karşı Tarafa Ne Zaman İletilir?

Sabah 09:00 ve 16.30 saatleri arasında Vakıfbank kullanarak yapacağınız EFT işlemleri hafta sonu ve özel tatil günleri dışında işleminizi yapmamanız durumunda, 10 dakika içerisinde karşı hesapta olmaktadır. Teknik aksaklıklar ve meydana gelecek olan yoğunluklardan dolayı 30 dakikaya kadar para karşı hesaba geçmez ise 0850 222 0724 numaralı telefondan Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayabilir ve EFT işleminizin neden gitmediğini öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank EFT’nin Kontrol Bilgisi

Vakıfbank Bankası EFT Sorgulaması işlemlerinizi, Vakıfbank’tan yaptığınız EFT işlemi sonucu yatırdığınız paranın karşı tarafa yani alıcı hesabına aktarılmaması durumunda günün her saatinde yapabilirsiniz. EFT Sorgulamasını yapmadan önce her bankada meydana gelebilecek aksaklıkları da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Eğer EFT işleminiz üzerinden 1 saatli bir süre geçmiş ve hala paranız karşı taraf hesabına geçmemiş ise, önce kendi hesap bilgilerinizi ve daha sonra karşı tarafın bilgilerini EFT yaptığınız sistem üzerinden kontrol ediniz. Sorgulama işleminiz sonucunda gönderici ve alıcı hesap bilgilerinde bir sorun tespit edemediyseniz eğer, kendi banka şubenizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi, telefon bankacılığı ile de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir