111

Vatan Bilgisayar ve Fibabanka Ortaklığı ile Cep Telefon Kredisi

Posted on

Geçtiğimiz seneler içerisinde, BDDK tarafından cep telefonlarında ilk başta taksit sınırlaması, daha sonraları ise taksit olanakları tamamen kaldırılmıştı. Bu yasaklama sonuncunda her şirket kendisine göre farklı seçeneklerde bazı çözümler sunmuştur. Bu yazımızda sizlere, Vatan Bilgisayarın Odeabank ile ortaklığında sunduğu, Odeobank kredisi ile Vatan Bilgisayardan telefon alma yöntemlerini aktaracağız.

Odeabank Telefon Kredisi nasıl alınır?

Yazımın başında da belirttiğim gibi OdeaBank ve Vatan Bilgisayar ortaklığı söz konusu olduğundan çekeceğiniz kredi ile sadece Vatan Bilgisayar üzerinden cep telefonu alabilirsiniz. Prosedürü özetleyecek olursak; satın alacağınız telefon modeline karar verdikten sonra Odeabank tarafından size tahsis edilen krediyle telefonu alacaksınız ve Odeabank aracılığı ile aydan aya ödeme yapacaksınız.

Faiz oranları ve vadeler hakkında önemli bilgiler

Vatan Bilgisayar ve Odeabank cep telefonu kredisi en fazla 12 aylık bir süreci kapsıyor. Öncelerinde 12 ay olan bu kredi ihtiyaç kredisi olmasından dolayı, süreç 12 aya kadar çıkarılmıştır. 3500 TL altı telefonlarda 12 ay, 3500 TL altı telefonlarda 6 ay taksit uygulanmaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılmaktadır?

Birçok Vatan Bilgisayar şubelerinde Fibabanka temsilcileri bulunduğu için, sizlere bu konuda pratik çözümler sunulmaktadır. Müşterilerin yapması gereken sadece, imza atmak oluyor. Fakat taksitli olarak cep telefonu satın almak istediğiniz şube üzerinde Fibabanka müşteri temsilcisi yoksa, izlemeniz gereken yol adımlarının olduğunu söylemek isteriz. Bu durumda, telefonunuzdan göndereceğiniz SMS ile Vatan Bilgisayar cep telefonu kredi sürecini aktif edebilirsiniz. Bunun içinde cep telefonunuzdan VATAN boşluk TC KİMLİK NO boşluk CEP TELEFONU TUTARI olacak şekilde 3422 e sms atmanız gerekiyor Örnek verecek olursak; “VATAN TC Kimlik No 3422

Krediler hemen alınabilir mi?

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde sms atıldıktan kısa bir süre sonra Fibabanka temsilcisi tarafından aranacak ve kredi durumunuz hakkında bilgiye sahip olacaksınız. Krediniz onaylandığı takdirde Fibabanka temsilcisi ile ödeme seçeneklerini ve koşullarını belirleyeceksiniz. Kredinizin onaylanmadığı durumlarda ise Fibabanka temsilcisi ile daha düşük tutarda krediler hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Ödemeler nasıl ve nereye yapılır?

Fibabanka’dan çektiğiniz kredi ile Vatan Bilgisayar’dan satın aldığınız cep telefonunun taksitlerini Fibabanka’a ödemeniz gerekiyor. Kredi numaranız ile herhangi Fibabanka şubesinden veya ATM sinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Fibabanka müşteri hizmetleri yetkilisinden kredi numaranız veya diğer konular hakkında, detaylı bilgileri edinebilir sorularınıza çözüm arayabilirsiniz.

Kredim onaylandı ne yapmam lazım?

Yukarıda bahsettiğimiz Vatan Bilgisayar şubelerindeki temsilci veya SMS ile başvurunuzu yaptıktan ve krediniz onaylandıktan sonra sizlerin tek yapması gereken, şubeye giderek istenilen parayı almaktır. Kredilendirme ile ilgili işlemlerin tamamı, personeller tarafından yapılacaktır. Yani sizler sadece telefonu beğeniyor ve imza attıktan sonra, telefonları satın alıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir