Genel

Wowwo ‘dan Senetle Araba Almak Mantıklı Mıdır?

Wowwo ikinci el ve sıfır kilometre taşıt satışlarını banka kredisi olmadan ve peşinat gerektirmeden yaptıran bir firmadır. Sistem kredi notu düşük olan kişi ve kredi alamayan kişilere bir alternatif kredi olanağı sunmaktadır. Buna ek olarak taksitle kredi çekmek istemeyen ve faiz ödemesi durumlarını sevmeyen kişiler de, wowwo üzerinden araba alabilir. Ülkemizde senetle yapılan satış işlemlerinde çok fazla dolandırıcılık yaşanması dolayısıyla bu sistem de sizleri korkutabilir. Fakat wowwo ’nun sitesinde olmayan ve tamamen kategorilerinde bulunmayan arabaları da bu site üzerinden alabilirsiniz. Şirketin muazzam bir ağı bulunuyor ve bu konuda pratik çözümler sunuyor.

Wowwo’dan Arabalar Nasıl Alınıyor?

Wowwo’nun işleyişini basit şekilde sizlere anlatalım. Wowwo web sitesinde listelenen araçlardan veya İstanbul sınırları içerisinde bulunan araçlardan istediğinizi seçiyorsunuz ve sistemden kredi notu sorgulama işlemlerini yapıyorsunuz. Çıkan kredi notunuza bağlı olarak sistem sizden doğru orantılı peşinat talebinde bulunuyor. Bu peşinat miktarı %25, %30, %35 ve %40 olarak farklılık gösteriyor. Eğer wowwo ‘dan araba alamıyorsanız, peşinat değerinizi arttırmanız gerekiyor.

Almak istediğiniz aracı seçtikten sonra, sistem araç hakkında bilgiler sunuyor ve doğal olarak aracın tarama işlemi yapılıyor. Aracın kaskosu ve sigortası yapıldıktan sonra senetleri imzalama işi kalıyor. Ödemenizi de belirtilen IBAN numaralarına rutin aralıklarla yapıyorsunuz. Vade bitimine kadar aracınız Wowwo üzerinde görünüyor. Senetlerinizin ödemesi bittiğinde ise, araç tamamen sizlere geçiyor diyebiliriz.

Wowwo Nasıl Bir Şirkettir ve Güvenilir Midir?

Senetle araba almak isteyenlerin çoğu wowwo sitesini bulur ve araştırma yapmaya başlar. Ardından en fazla yöneltilen sorular ise, wowwo güvenilir midir? tarzında sorulardır. İnternette bu konuyla ilgili pek çok olumlu yorumun yanında sistem hakkında olumsuz yorumlarda mevcut. Bizim incelemelerimize göre, arkasında çok büyük bir şirket olan bir sitem ve durum böyle olunca, şirketin oldukça güvenilir olduğunu görüyoruz. Aslında wowwo’nun tam anlamıyla sizlere güvenmesi gerekiyor. Çünkü senetle taşıt satıyorlar ve son derece fazla risk altına giriyorlar. Yeşiş Holding’in resmi web sitesinde bu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz şirket bu konuda oldukça profesyonel bir çalışma sunuyor.

Wowwo’nun Tüm Şikayetleri ve Olumsuz Yönleri

İnternette wowwo’nun şikayetlerini incelediğimizde, genel olarak taksitlerin ödemeyen kişilerin bir çok sorun çıkardığını görüyoruz. Hak verirseniz wowwo sitesi de oldukça yüksek maddi kayıplar yaşıyor. Wowwo haklı olarak bu kişileri avukata vermek durumunda kalıyor. Taksitlerinizi zamanında öderseniz herhangi bir problem yaşamadan araçlara sahip oluyorsunuz. Sikayetvar internet sitesinden wowwo şikayetlerini inceleyebilirsiniz. Ama sizlere söylemek isteriz ki, şu zamana kadar gelen şikayetlerin çoğu, ödemelerini geciktiren kişiler tarafından yapılmış. Sonuçta ortada bir resmi işlem var ve sizler de ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Tabiki senedinizi gereken tarihlerde ödemezseniz taahhüdünüzü yerine getirmediğiniz için sistem olması gerektiği gibi gerekli yerde yasal takip sürecini başlatabilmektedir. Yani üzerinden 1 gün bile geçse, şirket yasal haklara sahiptir. Yani senedin 1 gün bile gecikmesi, kanunen de yanlıştır. Bu konuda senedinizi günü gününe ödemenizi öneririz.

 

7 Comments

  1. İlker A.
  2. serkan
  3. Yusuf
  4. yavuz
  5. Tolga
  6. Şehri IŞITAN
  7. ARSLAN

Yorum Yap