Genel

Wowwo ‘dan senetle araba almak mantıklı mıdır?

Wowwo ikinci el ve sıfır kilometre taşıt satışlarını banka kredisi olmadan ve peşinat gerektirmeden yaptıran bir firmadır. Sistem kredi notu düşüklere ve kredi alamayan kişilere bir alternatif kredi olanağı sunmaktadır. Buna ek olarak taksitle kredi çekmek istemeyen ve faiz ödemesi durumlarını sevmeyen kişiler de, wowwo üzerinden araba alabilir. Senetle satılan araçlarda ülkemizde çok fazla dolandırıcılık yaşanmasından dolayı, bu sistem de sizleri korkutabilir. Fakat wowwo’nun sitesinde olmayan ve tamamen kategorilerinde bulunmayan arabaları da bu site üzerinden alabilirsiniz. Şirketin muazzam bir ağı bulunuyor ve bu konuda pratik çözümler sunuyor.

Wowwo’dan arabalar nasıl alınıyor?

Wowwo’nun işleyişini sizlere basit şekilde sizlere anlatalım. Wowwo web sitesinde listelenen araçlardan veya İstanbul sınırları içerisinde bulunan araçlardan istediğinizi seçiyorsunuz ve sistemden kredi notu sorgulama işlemlerini yapıyorsunuz. Çıkan kredi notunuza göre sistem sizden doğru orantılı olarak peşinat talebinde bulunuyor. Bu peşinat miktarı %25, %30, %35 ve %40 olarak farklılık gösteriyor. Eğer wowwodan araba alamıyorsunuz, peşinat değerinizi arttırmanız gerekiyor.

Almak istediğiniz aracı seçtikten sonra, araç hakkında bilgiler sunuyor ve doğal olarak aracın tarama işlemi yapılıyor. Aracın kaskosu ve sigortası yapıldıktan sorna senetleri imzalama işi kalıyor. Ödemenizi de belirtilen iban numaralarına rutin aralıklar halinde yapıyorsunuz. Vade bitimine kadar aracınız Wowwo üzerinde görünüyor. Senetlerinizin ödemesi bittiğinde ise, araç tamamen sizlere geçyiro diyebiliriz.

Wowwo nasıl bir şirkettir ve güvenilir midir?

Senetle araba almak isteyenlerin çoğu wowwo sitesini bulur ve araştırma yapmaya başlar. Ardından en fazla yöneltilen sorular ise, wowwo güvenilir midir tarzında sorulardır. İnternette bir çok olumsuz yorum bulunduğu gibi, aynı zamanda pek fazla olumlu yorumlar da mevcuttur. Bizim incelemelerimize göre, arkasında çok büyük bir şirket vardır ve durum böyle olunca, şirketin oldukça güvenilir olduğunu görüyoruz. Aslında wowwo’nun tam anlamıyla sizlere güvenmesi gerekiyor. Çünkü senetle taşıt satıyorlar ve son derece fazla şekilde risk altına giriyorlar. Yeşiş Holding’in resmi web sitesinde bu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz ama şirket oldukça profesyonel bir çalışma sunuyor.

Wowwo’nun tüm şikayetleri ve olumsuz yönleri

İnternette wowwo’nun şikayetlerini incelediğimizde, genel olarak taksitlerin ödemeyen kişilerin birçok sorun çıkardığını görüyoruz. Hak verirseniz wowwo sitesi de oldukça yüksek maddi kayıplar yaşıyor. Wowwo haklı olarak bu kişileri avukata vermek durumunda kalıyor. Taksitlerinizi zamanında öderseniz herhangi bir problem yaşamadan araçlara sahip oluyorsunuz. Sikayetvar.com adresinden wowwo şikayetlerini inceleyebilirsiniz. Ama sizlere söylemek isteriz ki, şu zamana kadar gelen şikayetlerin çoğu, ödemelerini geciktirendir. Sonuçta ortada bir resmi işlem var ve sizlerde ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Yani üzerinden 1 gün bile geçse, şirket yasal haklara sahiptir. Yani senedin 1 gün bile gecikmesi, kanunen de yanlıştır. Bu konuda senedinizi günü gününe ödemenizi öneririz.

 

6 Comments

  1. İlker A.
  2. serkan
  3. Yusuf
  4. yavuz
  5. Tolga
  6. Şehri IŞITAN

Yorum Yap