Yapı Kredi EFT Saatleri ve EFT Ücretleri

Posted on

Yapı Kredi Bankası EFT saatleri hakkında bilgiye sahip olmak, para gönderim konusunda oldukça önem taşımaktadır. Bilindiği üzere EFTt işlemleri, bankalar arasında yapılan para transferleri olarak bilinmektedir. Yapı Kredi Bankası’ndan yapmış olduğunuz EFT gönderimlerinde, ATM’ler üzerinden, bireysel telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık yöntemlerinden herhangi birini kullanarak günün 24 saatinde yapabilirsiniz.

Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı ve Kredi Bankası EFT saatleri genel olarak 09.00’da başlamaktadır. Yapı Kredi Bankası’nın EFT gönderim saatlerinin bitişi ise, 16:45’dir. Yapı Kredi Bankası üzerinden bu saatler arasında yapacağınız para transferleri işlemlerinde, paranız yine bu saatler içerisinde karşı hesaba geçer. Ayrıca Yapı Kredi Bankası EFT bitiş saatini kaçıran bireylere, geç EFT olanağı da sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası geç EFT işlemi, sadece Yapı Kredi İnternet Bankacılığı vasıtası ile yapılan gönderiler için geçerlidir. Yani şubelerden, atmlerden ve diğer işlemlerden, sizler geç EFT gönderimi yapamazsınız. Geç eft gönderimlerinde 2 TL daha fazla ücret ödemesi talep edilmektedir.

Geç EFT saatleri 2019

Yapı Kredi Bankası Geç EFT saati banka tarafından 17.20 olarak belirlenmiştir. Bu saate kadar yapacağınız EFT işlemleriniz yine aynı gün karşı hesaba aktarılmaktadır. Unutmayın geç EFT ile Normal EFT arasında, az öncede belirtmiş olduğumu gibi gönderim ücret farkı vardır. Diğer bankalarda olduğu gibi, Yapı Kredi Bankası’nda da geç eft işlemi yaptığınız için, daha yüksek ödeme talep edilir. Bu yüzden EFT  gönderimlerinizi mutlaka bu saatlere yansıtmayın.

Yapı Kredi bankası eft ne zaman karşı hesaba geçer?

Yapı Kredi Bankası EFT Süresi diğer bankalar ile benzerlik göstermektedir. İşlem bitiminden itibaren 5 veya 10 dakika içerisinde, paranız karşı hesaba geçer.  Fakat banka işlem yoğunluğu EFT işleminizde gecikme durumları da gözlenebilir. Bu gecikme süresi en fazla 30 dakika olabiliyor. Bu yüzden EFT işlemlerinizi banka işlem yoğunluğunu da göz önüne alarak yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yapı Kredi Bankası EFT Ücretleri

Mobil Şubeden EFT gönderme ücreti: 5,25 TL

İnternet Şubesi EFT ücreti: 5,25 TL

Telefon Bankacılığı EFT ücreti: 30 TL

Düzenli EFT ücreti: 4,5 TL

Yapı Kredi EFT Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Hesaba para aktardım fakat para geçmedi diyorsanız, EFT sorgulaması yapmanız gerekiyor.  Öncelikle bankanın yoğunluk durumunu da dikkate alarak, en az 1 saat kadar beklemenizi öneriyoruz. Hala para transferiniz gerçekleşmemiş ise önce EFT’yi yapacağınız kanal üzerinden, tüm bilgileri kontrol etmenizi öneriyoruz. Kontrol sonucu hesap bilgilerinizi doğru yazdığınız düşünüyor ve kontrol sonucunda herhangi bir hata olmadığını fakat hala paranın geçmediğini görüyorsanız, bankayla iletişime geçmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir