Yapı Kredi Emekli Kredisi

Posted on

Emeklilik hakkı kazanmış vatandaşlarımıza, bankalar tarafından oldukça avantajlı kredi paketleri hazırlanıyor. Yapı Kredi emekli kredisi de, bu kredilerden bir tanesi olmasıyla beraber, aylık taksit tutarını rahatlıkla ödemek isteyen emekliler için hazırlanmıştır. Çünkü banka, belli bir limit üstü tüm kredi başvurularını eş zamanlı olarak değerlendirmeye almakta ve uygun bulunması halinde değişken vade seçenekleriyle, kredi imkanı sunmaktadır.

Yapı Kredi Emekli kredisi özellikleri

Yapı Kredi Bankası’nın Emekli Paketi ürününe başvurular açarak, maaşınızı bu banka üzerinden almak isterseniz, avantajlı Bireysel İhtiyaç Kredisi kullanımlarını yapabileceksiniz. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilerine özel olarak avantajlı bir şekilde oluşturulan bu paket, ihtiyaç duyduğunuzda uygun faizli kredilerden yararlanmanızı sağlamaktadır. Üstelik emekli maaşlarınızın yatırıldığı hesaplar üzerinden işletim ücreti alınmıyor ve birçok platform üzerinden ücretsiz olarak havale yapma imkanı veriliyor.

Yapı Kredi emekli kredisi özellikleri arasında en fazla dikkatleri üzerine çeken ise kredi tutarı ve vade artış gösterdiği zaman, faiz oranlarında ciddi bir değişme görülmüyor. Çünkü bankanın çalışma kurallarına bakacak olursak, sabit kurlu faiz oranı aktif ediliyor diyebiliriz. Maksimum 48 ay vade imkanı sağlanırken, bu kredi paketini almak isteyen emeklilerden, maaş cüzdanlarının fotokopileri talep edilmektedir.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Kaç Yaşa Kadar Veriliyor?

Genellikle emekli bireylerin sıklıkla sorduğu bir soru ise “Kaç yaşına kadar kredi kullanabiliyorum?” sorusudur. Yapı Kredi Bankası’nın emekli kredisi ürünü için alt sınır olarak, 70 yaş kuralı getirilmiştir. Bunun nedeni sigorta şirketlerinin 70 yaş ve üzeri kredi paketlerinde, hayat sigortası yapmaya çok önem vermediklerinden dolayıdır. Yapı Kredi emekli kredisi yaş sınırı, vade bitişlerine göre hesaplanmaktadır.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Başvuruları

Banka müşteri olarak geçen vatandaşlar, Yapı Kredi emekli kredilerini alabilmek için mobil veya internet şubeyi tercih edebilirler. Söz konusu kanallar üzerinden sizlere en yakın şubeye gitmeden, haftanın her günü kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Fakat sizler en yakın Yapı ve Kredi Bankasına da giderek, kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir