Yapı Kredi Nuvo Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Posted on

Son yıllarda bankaların rekabet ortamını genişletmek ve müşterilerine daha uygun masraflar ile hizmet vermek için geliştirdiği şubesiz bankacılık seçenekleri her geçen gün artmaya devam etmektedir. Enpara ile başlayan sürece birçok bankanın dahil olması ile tüketiciler fırsatlardan yararlanmaya devam ediyor. Bu yazımız YapıKredi Bankası’nın şubesiz bankacılık aracı olan Nuvo hesabı nasıl açılır sorusunu merak edenlere cevap veriyoruz.

Yapı Kredi Nuvo Nedir?

Herhangi bir şubeye gitmeden bankanın müşterisi olmanıza imkan veren sistemdir. Özellikle internet ve mobil bankacılık işlemlerini çok hızlı ve masraf ödemeden yapmanıza imkan vermektedir. Türkiye vatandaşlarının yararlanabildiği gibi Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerde Nuvo müşteri olabilirler.

Yapı Kredi Nuvo ile Yapılabilecek İşlemler

  • Havale / Eft gönderimi
  • Bireysel ihtiyaç kredisi
  • Kredi kartı başvurusu
  • Borç ödeme ve otomatik talimatlar
  • Yatırım işlemleri

Yapı Kredi Nuvo Avantajları Nelerdir?

Şube işlemleri olmadığı için bankalar birçok masraftan kurtulmuş olacağından sizin da bankacılık işlemlerinde herhangi bir masraf ödemenize gerek kalmamaktadır. Mobil işlemler için ücretsiz indirdiğiniz uygulaması ile herhangi data ücreti ödemeden bütün işlemleri hızlı gerçekleştirmenize imkan verir. Bütün yapı kredi ATM’lerinde istediğiniz anda ücretsiz nakit çekimi ve yatırımı yapabildiğiniz gibi diğer bankaların ATM’lerinden de işlem yapmanıza imkan vermektedir.

Yapı Kredi Nuvo Hesabı Nasıl Açılır?

Nuvo.com.tr ya da kurumsal iletişim numaralarından (0850 222 0 555) üzerinden nuvo müşteri olma talebinde bulunabilirsiniz. Nuvo üyeliği için başvurduktan sonra belirtmiş olduğunuz adrese 5-7 gün içerisinde bankacılık hizmet sözleşmesi kurye ile gönderilecektir.

Kurye teslimi için verdiğiniz adresin sabit olmasının önemi yoktur. Vereceğiniz adresin yurt içi olması zorunludur. Sadece kurye geldiğinde kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kurye paketini teslim almadığınızda tekrar bildirim yapabilir fakat şubeden alma gibi seçenekleri bulunmamaktadır.

Kurye ile gelen paketi imzalamadığınız zaman istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz. İmzaladıktan sonrada hesabınızı kapatmak istediğinizde normal bankacılık işlemlerinde gibi kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Kuryeden aldığınız sözleşmeleri imzaladığınız da sözleşme görselleri direk şubeye gönderileceği için hesap işlemleriniz aynı gün içinde tamamlanmaktadır ve bankacılık işlemlerine başlayabilirsiniz. Kuryenin size gelmesinden ve evrakları geri göndermesine geçen sürelerin hepsi ücretsiz gelişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir