Kredi kartları

Yapı Kredi Worldcard Limit Arttırma

Yapı Kredi Bankası World card kredi kartınız varsa ve alışverişleriniz sonucu limitiniz artık yetmiyorsa limit arttırma işlemini yaparak daha çok alışveriş yapabilirsiniz. World card limit arttırma işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Worldcard limit arttırma nasıl yapılır?

World card kredi kartınızın limit arttırma işlemini farklı seçenekleri tercih ederek gerçekleştirebilirsiniz. Limit arttırma işleminizi gerçekleştirmek için bankaya başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu bankanın şubelerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın şubelerinde yetkili kişiye limit arttırma talebinizi belirttiğinizde gerekli işlemler yapılır ve uygun görüldüğü takdirde limitiniz arttırılır.

Limit arttırma işleminizi ayrıca internet bankacılığından da gerçekleştirebilirsiniz. World card limit arttırma işleminizi kredi kartı bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca otomatik limit arttırma talimatı vererek limitinizin banka tarafından belirli sürelerde otomatik olarak arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

Limit arttırma işlemi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonrasında banka sizin hakkınızda bir inceleme yapacaktır. Bu incelemede kredi kartı harcamalarınızın tutarları ve kredi kartınızın ödeme düzeni incelenecektir. Limit arttırma işleminde en önemli etken kredi kartlarınızın ödeme düzenidir. Kredi kartınızı düzenli olarak ödüyorsanız limit arttırma işleminizin olumlu olarak sonuçlanması olasılığı yüksek olacaktır. Ancak kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemiyorsanız bu durumda limit arttırma talebinizin olumlu olarak sonuçlanma olasılığı düşecektir. Bu yüzden limit arttırma talebinizi sunarken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Yorum Yap