Kredi kartları

Yapı Kredi Worldcard Limit Arttırma

Yapı Kredi Bankası Worldcard kredi kartınız varsa ve alışverişleriniz sonucu limitiniz artık yetmiyorsa limit arttırma işlemini yaparak daha çok alışveriş yapabilirsiniz. Worldcard limit arttırma işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Worldcard Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Worldcard kredi kartınızın limit arttırma işlemini farklı seçenekleri tercih ederek gerçekleştirebilirsiniz. Limit arttırma işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu bankanın şubelerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın şubelerinde yetkili kişiye limit arttırma talebinizi belirttiğinizde gerekli işlemler yapılır ve uygun görüldüğü takdirde limitiniz arttırılır.

Limit arttırma işleminizi ayrıca internet bankacılığından ve mobil uygulama aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Worldcard limit arttırma işleminizi kredi kartı bölümünden Limit Arttırma seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca otomatik limit arttırma talimatı vererek limitinizin banka tarafından belirli sürelerde otomatik olarak arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

Limit arttırma işlemi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonrasında banka sizin hakkınızda bir inceleme yapacaktır. Unutmayı kredi kartı limitiniz belgelendirdiğiniz gelirinizin en fazla 4 katı olabilmektedir. Bu incelemede kredi kartı harcamalarınızın tutarları ve kredi kartınızın ödeme düzeni incelenecektir. Limit arttırma işleminde en önemli etken kredi kartlarınızın ödeme düzenidir. Kredi kartınızı düzenli olarak ödüyorsanız limit arttırma işleminizin olumlu olarak sonuçlanması olasılığı yüksek olacaktır. Ancak kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemiyorsanız bu durumda limit arttırma talebinizin olumlu olarak sonuçlanma olasılığı düşecektir. Bu yüzden limit arttırma talebinizi sunarken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Yorum Yap