Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Posted on


Esnaf ve KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) için büyük avantajlar sağlayan yüksek limitli ticari kredi kartı veren bankalar ile kurumsal kredi kartı kullanımını, en yüksek düzeyde gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Bu tip kredi kartları, ticari kredi kartı kullanıcıları açısından önemli fırsatlar sunuyor.

Özellikle acil nakit ihtiyaçlarına özel nakit avans kullanımı, uygulanan taksit tutarı ya da harcamalarına ilişkin 1 ay kadar zaman kazanabilmeleri gibi önemli destekler sağlıyor. Standart kredi kartı sisteminde olduğu gibi tip ticari kredi kartlarında yapılan harcamalara ilişkin puan kazanımı da sağlanabiliyor.


Ticarette bulunan kişiler açısından kredi kartları, aylık maaşlı çalışmasına bağlı stabil geliri olan kişilere göre daha önemli bir gereksinim konumunda bulunuyor. Özellikle de ticaret ile uğraşan kişilerin düzenli gelir sahibi olmamaları bu aşamada büyük bir etki oluşturuyor. Günümüzde yapılacak ödemelere ilişkin aksatma oluşmadan, sürekliliğin oluşturulabilmesi için ticari alanlarda ticari kredi kartlarına önemli bir ihtiyaç bulunuyor.

Bu gereksinimlere ilişkin ülke genelinde faaliyet gösteren bankalar tarafından da ihtiyaca odaklı alternatifler etkin biçimde sunulmaktadır. Ekonominin canlandırılmasına da önemli bir destek sağlayan, yüksek limitli ticari kredi kartı veren bankalar ile esnaf ve KOBİ’lerin bu alandaki ihtiyaçları karşılanabiliyor.


Ticari Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?


Standart bireysel kredi kartı limit belirlemelerinde olduğu gibi ticari kredi kartı limit belirleme işlemlerinde de temel olarak benzer sistem uygulanmaktadır. Ticari kredi kartı ürün ve limit değerlendirmelerinde ‘gelir’ her bankacılık hizmet ve ürününde olduğu gibi çok önemlidir. Bu yüzden de yüksek limitli ticari kredi kartı veren bankalar tarafından yapılan limit belirlemede;


Ticari işletme mali tabloları,
Ticari işletme mal varlığı,
Ticari işletme sahibinin kredi notu,


Gibi farklı hususlar üzerinden değerlendirme gerçekleştirilir. Bu veriler üzerinden ticari kredi kartı için uygun olan limit belirlenerek, seçenek olarak ticari müşterilere bankalar tarafından sunulur.


Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar


KOBİ ve esnaf için yüksek limitli ticari kredi kartı veren bankalar aracılığıyla yapılacak başvurular sonucunda yüksek limitli ticari kredi kartı alınabiliyor. Ancak ticari müşterilerin bankalardan alacakları ticari kredi kartlarındaki yüksek limit uygulamalarının yanı sıra yan hak ve fırsatlarının da göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Bu şekilde yapılacak seçimler sayesinde ticari kredi kartları ile elde edilecek avantajların çok daha geniş yelpazede olması mümkün olur.

Günümüz Türkiye’sinde KOBİ ve esnafların yüksek limitli ticari kredi kartı ihtiyaçlarına yönelik en iyi alternatifleri sunan banka ve ürünleri arasında;


Akbank /Axess Business Kredi Kartı: Yıllık 135 TL kart aidatı uygulanan bu ticari kredi kartında yüksek Chip-Para kazanma imkanı bulunuyor. Bu kredi kartında asgari ödeme 5% oranından hesaplanır.

Halk Bankası /Paraf Business Kart: Kampanyaları ve cazip fırsatları ile avantajlı ticari kredi kartlarından birisidir.

Yapı ve Kredi Bankası/World Business Kredi Kartı: 135 TL yıllık kart aidatı bulunan bu ticari kredi kartında da yüksek Worldpuan kazanılabiliyor.

Ayrıca özel kampanyalarıyla KOBİ ve esnaflara önemli avantajlar sağlıyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi bankalar ve kredi kartı ürünleri bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir