Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kampanyaları

0 35

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kampanyaları

İşletme sahiplendirme kredileri: Çiftçilerin bitkisel , hayvansal, su ürünleri üretimlerine destek vermek için oluşturulan kredi türüdür.

Arazi alım kredileri: Ekim, dikim için tarım arazisine sahip olma, tarım arazisini büyütme hedefinde olan ya da hayvancılık yapmak için gerçekleşen gerçek ve tüzel kişilere tanınan kredi kolaylığıdır. Arazi alımlarında, hisseli toprakların diğer sahiplerince alımları sırasında, hissesiz olsa dahi bitişik arazilerin satın almak ve normal arazi alımlarında da bu krediden sorunsuz faydalanabilirsiniz.

Genç çiftçi kredisi: 16 şubat 2016 tarihinde yapılan bir açıklamaya göre, bakanlar kurulunca hibe yardımı alacak olan üreticilere hibe miktarının tam üç katı kadar bir yardım yapılıyor. Büyükbaş, küçükbaş, su ürünleri ve kanatlı hayvancılık gibi kontrol altında yetiştiricilik yapmayı hedef alan üreticiler bu krediyi rahatlıkla kullanabilir. Hayvan alımı, alet, teminat, yem , gübre, işçilik giderlerini karşılamak için bu krediyi alabilirsiniz.

Organik tarım kredileri: Organik tarım kuralı dahilindeki esaslara uyacak olan organik tarım işletmecileri( toplayan, işleyen, pazarlayan) bireylere verilen kredi olanağıdır. Organik üretim sertifikası olan her işletme bu krediyi sorunsuz alabilir. Fakat mutlaka organik tarım sertifikası olması gereklidir. Aksi takdirde kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır. Sertifikayı da krediyi kullanırken, Ziraat Bankası’na aslını teslim etmeniz gerekmektedir.

Hasat ve pazarlama kredileri: Üretilen ürünün hasat ya da satma zamanında ihtiyaç duyulan sermaye gereksinimine karşılık verilen bir nevi destek amaçlı kredilerdir. Kısa zamanlı maddi ihtiyaçları karşılamaya yönelik verilen, avantajlı bir kredi kampanyasıdır. Ayrıca bu kredi, çiftçiler tarafından en çok kullanılan Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi’dir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.