Genel

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kampanyaları

Bilindiği üzere çiftçimize destek olmak için kurulan Ziraat Bankası her alanda sağladığı kredilerle her zaman çiftçimizin yanında. Ülke ekonomisini kalkındırmak ve çiftçi köylünün efendisidir anlayışıyla hareket eden banka çiftçilerimize sağladığı kredilerle adını hakkını vermektedir. İşte Ziraat Bankasının çiftçilerimize sunduğu kredilerden bazıları;

İşletme Sahiplendirme Kredileri: Çiftçilerin bitkisel , hayvansal, su ürünleri üretimlerine destek vermek için oluşturulan kredi türüdür.

Arazi Alım Kredileri: Ekim, dikim için tarım arazisine sahip olma, tarım arazisini büyütme hedefinde olan ya da hayvancılık yapmak için gerçekleşen gerçek ve tüzel kişilere tanınan kredi kolaylığıdır. Arazi alımlarında, hisseli toprakların diğer sahiplerince alımları sırasında, hissesiz olsa dahi bitişik arazilerin satın almak ve normal arazi alımlarında da bu krediden sorunsuz faydalanabilirsiniz.

Genç Çiftçi Kredisi: 16 şubat 2016 tarihinde yapılan bir açıklamaya göre, bakanlar kurulunca hibe yardımı alacak olan üreticilere hibe miktarının tam üç katı kadar bir yardım yapılıyor. Büyükbaş, küçükbaş, su ürünleri ve kanatlı hayvancılık gibi kontrol altında yetiştiricilik yapmayı hedef alan üreticiler bu krediyi rahatlıkla kullanabilir. Hayvan alımı, alet, teminat, yem , gübre, işçilik giderlerini karşılamak için bu krediyi alabilirsiniz.

Organik Tarım Kredileri: Organik tarım kuralı dahilindeki esaslara uyacak olan organik tarım işletmecileri( toplayan, işleyen, pazarlayan) bireylere verilen kredi olanağıdır. Organik üretim sertifikası olan her işletme bu krediyi sorunsuz alabilir. Fakat mutlaka organik tarım sertifikası olması gereklidir. Aksi takdirde kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır. Sertifikayı da krediyi kullanırken, Ziraat Bankası’na aslını teslim etmeniz gerekmektedir.

Hasat ve Pazarlama Kredileri: Üretilen ürünün hasat ya da satma zamanında ihtiyaç duyulan sermaye gereksinimine karşılık verilen bir nevi destek amaçlı kredilerdir. Kısa zamanlı maddi ihtiyaçları karşılamaya yönelik verilen, avantajlı bir kredi kampanyasıdır. Ayrıca bu kredi, çiftçiler tarafından en çok kullanılan Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi’dir.

2 Comments

  1. Ümit CİBELİ
    • Kredi Uzmanı

Yorum Yap