Ziraat Bankası Eft Saatleri

Posted on

Günümüzde para transferlerini, borçlarımızı direk para transferleri ile gerçekleştiriyoruz. Neredeyse nakit para taşımaz, borç ve ödemelerimizi nakit yapmaz duruma gelmiş bulunmaktayız. EFT saatleri Ziraat Bankası hesabınızdan diğer bir banka hesabına geçtiği para gönderimlerinde oldukça önem arz eden bir noktadır. Ziraat Bankası EFT başlangıç saati 08.30 ve bitiş saati de 17.00 olarak belirlenmiştir. Bu saatler arasında yapacağınız para transferlerinde para karşı hesaba aynı gün içerisinde geçmektedir. Ziraat Bankası EFT Bitiş Saati olan 17:00’dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT ise bir sonraki gün mesai saatinin başlamasıyla beraber karşı hesaba aktarılır. Ziraat Bankası Hesabınızdan Cuma günü saat 17:00’den sonra yapacağınız EFT işlemi ise hafta sonu tatili nedeniyle diğer haftanın ilk mesai saati içerisinde karşı hesaba başarılı olarak geçmektedir.

Ziraat Bankası EFT işlemi kaç dakika sürüyor?

Ziraat Bankası EFT işlemi ise, 5-10 dakika arasında genel olarak sonuçlanmaktadır. Fakat Ziraat Bankası’nın işlem yoğunluğuna göre bu sürenin 30 dakikaya kadar da çıkabileceğini aktarmak isteriz.

Ziraat Bankası EFT sorgulama nedir nasıl yapılır?

Ziraat Bankası hesabım üzerinden EFT gönderimi yaptım ama bir türlü karşı hesaba geçmedi diyorsanız, hangi bankacılık sistemini kullandıysanız (örn internet, mobil) o bankacılık sisteminden EFT sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası EFT Sorgulama İşlemi yapmadan önce bankanın EFT yaptığınız saatler içerisinde yoğun olabileceği durumunu da göz önünde bulundurmalı ve yaklaşık olarak yarım saat süreyle beklemenizi öneriyoruz. Bekleme süreniz sonunda hala para transferiniz gerçekleşmemiş ise hesabınızın bağlı bulunduğu banka şubesi ile irtibata geçmelisiniz. Bazı durumlarda bankaların alt yapısal çalışmaları oluyor ve bu sebepten dolayı transferlerde sorunlar yaşanabiliyor.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2019

  • Ziraat bankası EFT ücreti internet şubesi için 3.50 TL olarak belirlenmiştir.
  • ATM den yapılacak olan EFT ücreti ise 7.00 TL’dir.
  • Ziraat bankası EFT ücreti mobil bankacılık kanalı için tutar 2.50 TL olarak işleme alınır.
  • ATM’den 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri için geç EFT ücreti olacak şekilde 9.00 TL alınmaktadır.
  • Ziraat bankası mobil şubeden geç EFT ücreti ise 4.00 TL olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir