Ziraat evlilik kredisi ile herşey öçok daha kolay.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Hakkında Tüm Detaylar

Posted on

Boşanma oranın dip seviyelere inmesi ve ayrıca nüfus planlamalarının rahatlıkla yapılabilmesi için, evliliklere verilen destekler 2019 yılında da hız kesmeden devam ediyor. Tüm bankaların bu destekleri verdiğini biliyoruz ve bunlara ek olarak Ziraat Bankası devlet destekli evlilik kredisi başlığı altında bir çok farklı hizmetleri aktif etmiştir. Ayrıca Ziraat Katılım bankası tarafından İslami şartlara uygun 40 bin TL’ye kadar helal evlilik parası gibi bir fırsat da sunuyor. Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu evlilik parası ise, yeni evlenen çiftlerin masraflarını karşılayabilmesi, yeni bir hayata adım atarken karşılarına çıkan sorunları yenebilmeleri, finansal problemleri ortadan kaldırabilmeleri vb. gibi durumlardan dolayı veriliyor. Doğal olarak krediyi çeken genç çiftler, paralarını sorunsuzca kullanabiliyor.

Ziraat Bankası evlilik Kredisi.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi’nin Ayrıntıları

  • Evlilik hazırlığı için gerekli olan masraflarda kullanılmak üzere 3 bin TL ile 5 bin TL arasında çekilen kredilere Ziraat Bankası faizsiz kredi imkanı sunuyor.
  • Çeyiz yardımı olarak ise ayrı ayrı olarak 5 bin TL nakit veriliyor.
  • Üstelik Ziraat Bankası üzerinden açılan çeyiz hesabına kişiler toplamda 3 yılın her ayı en az 105 TL en yüksek ise 1000 TL yatırılması şartı ile devlet tarafından destek paraları verilmektedir.
  • Verilecek olan destek parası 36 aylık vadeli hesap açanlar için toplamda 4 bin 223 TL,
  • 48 aylık vadeli hesap açana vade sonunda 4 bin 750 TL devlet yardımı veriliyor.
  • 60 ay ve üzerinde vadeli çeyiz hesabı olan kişiler toplamda 15 bin TL devlet desteği kazanıyorlar.

Devlet Desteği Verilen Evlilik Kredileri Nasıl Çekilir?

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası tarafından evlilik destek kredileri, bilindiği üzere 2 farklı şekilde verilmektedir. Bunlardan birincisi çeyiz hesabı açmak ve diğeri ise, kredi olarak veriliyor. Kredi çekmek isteyen kişiler için standart ihtiyaç kredilerine oranla, daha az bir faiz oranı aktif oluyor. Aynı zamanda düşük faizli krediler Vakıfbank ve Halkbank tarafında da bireylere sunuluyor.

Çiftlerin devlet destekli evlilik kredisi kullanmaları için belirli bir tarih aralığı söylendi. Bu tarih aralığı Ziraat Bankası tarafından mayıs ayı başlangıcı ve eylül ayı sonu olarak belirlendi. Yani bu tarihler aralığında başvuru yapmanızı öneririz aksi halde kredi olanağından faydalanamazsınız.

Evlilik kredisi çekmek için hangi evraklar gereklidir?

Çeyiz hesabı yada düğün kredisi kullanmak isteyen gençlerin, yanlarında bulundurması gereken zorunlu evraklar ise şu şekildedir;

  • TC kimlik belgesi yada kimliğin olmaması durumunda TC No, pasaport ve ehliyet de kabul edilmektedir.
  • Muhtarlıklardan yada nüfus müdürlüklerinden alınacak olan adres beyannamesi,
  • Son 3 aya ait olan ve ödenmiş elektrik, doğalgaz, su ya da telefon faturaları.

Kredi başvurusu şahsen şubeye gitmeniz gerekiyor. Noter imzalı belgeler ile vekil tayini kabul edilmiyor ve ek olarak online başvurular hiçbir şekilde kabul edilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir