Ziraat Bankası Konut Kredileri

Posted on

Çalışmalarına devlet bankası olarak devam eden Ziraat Bankası, son zamanlarda kredi kullandırma konusunda büyük çalışmalar yapmaktadır. Bilindiği üzere birçok kişi, kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştığı için, maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden almaktadır. Maaş müşterilerine uygun finansman desteklerini sunan banka, aynı zamanda devlet destekli hibe ve faizsiz kredilerin de uğrak noktası haline gelmiştir. Kalkınamanın sağlanabilmesi için gerekli tüm çalışmaları yapan Ziraat Bankası, aynı zamanda kredilerde de uygun yolları sunmaktadır. Banka’nın en fazla verdiği kredi türü ise, konut kredileridir. Çünkü toplumda yer alan bankalar arasında, en uygun faizi Ziraat Bankası üzerinde bulabilirsiniz. Ayrıca sizlere söylemek isteriz ki, dosya masrafları ve ekstra ücretlendirmeler bu bankada oldukça düşük tutulmuştur.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Konut Kredisi herkesi ev sahibi yapabilmek için, uygun faiz oranlarını ve ödeme planlarını sunan bir kredidir. Kefilsiz şartsız verilen bu krediler ile, sizlerde yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. Ziraat Konut Kredisi, piyasada en çok tercih edilen kredi olarak bilinir. Bunun en büyük nedeni de, kredide uygulanmakta olan faiz oranlarıdır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Konut Kredisi’nde genel olarak sizlere 120 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır. 120 aya kadar kredilerinizi uygun faiz oranlarından çekebilirsiniz. Bunun dışında bankanın Ziraat Konut Kredisi’nde uygulamakta olduğuf aiz oranı ise, %0.95’den başlamaktadır. Yani vadeye göre değişen bir faiz oranı vardır diyebiliriz. 3 yıla kadar olan kredilerde bu faiz oranı geçerlidir. Yalnız 3 yıl ve üstü olan Ziraat Konut Kredisi çekimlerinde, sizlerden %1.03 faiz oranı talebi olacaktır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Süreci

Ziraat Konut Kredisi çekebilmek için, Ziraat Bankası müşterisi olmanıza hiçbir şekilde gerek olmadığını sizlere söylemek isteriz. Krediyi çekebilmek için sizlere en yakında bulunan Ziraat Bankası’na gidebilir ya da internet üzerinden ön başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinde, tüm başvurular alınır. Gereken evraklar ve diğer gerekli tüm raporlar, banka çalışanları tarafından istenmektedir. Son olarak kredi çekilirken ekstra masraflar da çok düşük tutulmuştur. Sizler için 100 bin TL çekilen bir Ziraat Konut Kredisi detaylı hesaplaması yaptık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir